Przeprowadzka do innego miasta? Sprawdź, jak szybko możesz znaleźć mieszkanie w nowym miejscu!

0
72

Obecnie zmiana pracy często wiąże się ze zmianą miejsca zamieszkania. Jeżeli dotyczy to pracy w obrębie tego samego powiatu czy województwa, sprawa jest w miarę prosta. Zawsze można wynająć pokój lub mieszkanie w pobliżu miejsca zatrudnienia. Trudniej jest, gdy dostaliśmy propozycję awansu, ale przenieść musimy się na drugi koniec Polski. To duża zmiana życiowa i poważna decyzja, która wymaga dłuższego namysłu. Jeśli jednak zdecydujemy się na rozwój kariery i przyjmiemy intratną propozycję, wówczas musimy również poszukać dla siebie i swojej rodziny nowego lokum. Gdzie szukać odpowiadających nam ogłoszeń i na co zwracać uwagę?

Od czego rozpocząć poszukiwania odpowiedniego mieszkania?

Pochłonięci przygotowaniami do zmiany pracy, mamy mało czasu na zajęcie się poszukiwaniami mieszkania. W takim wypadku organizację wszystkiego, łącznie z przeprowadzką, zlecamy zewnętrznym firmom. W znalezieniu nowego mieszkania może pomóc agencja pośrednicząca w obrocie nieruchomościami. Jest to jednak czasami dość kosztowne rozwiązanie z uwagi na prowizję, którą trzeba zapłacić, decydując się na zlecenie takiemu podmiotowi poszukiwań. Poza tym nie znając lokalnych warunków i nie mając rozeznania na tamtejszym rynku nieruchomości, nie posiadamy całej wiedzy o tym miejscu. Łatwo jest popełnić wtedy błąd przy wyborze lokalizacji, decydując się na taką, która w rzeczywistości nie do końca odpowiadać będzie naszym potrzebom. Każdą decyzję należy gruntownie przemyśleć i uwzględnić plany na najbliższe lata. Jeżeli myślimy o powiększeniu rodziny – duże mieszkanie w cichej okolicy będzie optymalnym.

Poszukaj na portalu z ogłoszeniami o zasięgu ogólnopolskim

O ile organizację przeprowadzki możemy zlecić firmie przewozowej, mieszkanie oraz dom lepiej znaleźć samemu. Poszukiwania zacznijmy od rozeznania się, co do cen obowiązujących w danej lokalizacji. Dobrze jest również dowiedzieć się jak najwięcej o dzielnicy, w której chcemy się osiedlić. Przydatne okazują się opinie krążące o danym miejscu, co stanowi cenną informację z uwagi na poczucie bezpieczeństwa. Bliskość terenów zielonych będzie ważna dla osób aktywnie uprawiających sport, a przedszkole i szkoła zlokalizowane w pobliżu naszego mieszkania będą wygodną opcją dla rodzin z dziećmi. Poszukiwania w lokalnej prasie albo jeszcze lepiej, przejrzenie bezpłatnych ogłoszeń w ogólnopolskim portalu internetowym np. Okeno.pl, zwiększą nasze szanse na szybkie znalezienie mieszkania.

Weź sprawy w swoje ręce i sam napisz, jakiego mieszkania szukasz!

Z drugiej strony, jeżeli nie znajdziemy żadnych odpowiadających nam ofert lub te, które rozważamy, nie spełnią w całości naszych oczekiwań, warto zamieścić bezpłatne ogłoszenia w internecie. Przejrzyste sformułowanie treści i wymienienie najważniejszych dla nas kryteriów, mogą przyspieszyć proces szukania mieszkania. Poza tym warte podkreślenia jest to, że umieszczając ogłoszenia w sieci, nie trzeba tracić czasu na wykonywanie telefonów i pisanie maili. Osoby zainteresowane sprzedażą nieruchomości same będą się z nami kontaktować. Pozostanie nam jedynie odebrać połączenie i umówić się na spotkanie w nowym mieszkaniu.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here