Przekroczył prędkość i stracił prawo jazdy. Znów na Trasie Północnej…

2
592
fot. KMP Zielona Góra

W ciągu zaledwie pół godziny, w dwóch różnych miejscach powiatu zielonogórskiego dwaj młodzi kierujący stracili prawa jazdy. Powodem było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejscem, gdzie policjanci często wyłapują piratów drogowych jest Trasa Północna. – Obaj otrzymali też mandaty i punkty karne. Przez najbliższe trzy miesiące będą mogli się poruszać samochodami wyłącznie jako pasażerowie, więc miejmy nadzieję, że znajdą czas na przemyślenie swojego zachowania – informuje zielonogórska policja.

Niecałe pół godziny i dwa zabrane prawa jazdy

W sobotę /16.02/ tuż przed godziną 17 policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie gminy Sulechów zatrzymali w Pomorsku kierującego BMW 25-letniego mężczyznę, który przekroczył prędkości w terenie zabudowanym o 57 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.- Dwadzieścia minut później na Trasie Północnej, policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnego kierującego, który także stracił prawo jazdy za podobne wykroczenie. Trasa Północna jest jedną z ulic wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców jako droga, na której dochodzi do przekraczania prędkości. To co zarejestrowało urządzenie laserowe Ultra Lyte tylko potwierdziło te informacje. W miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 70km/h, kierujący Volkswagenem Golfem 33-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, pędził z prędkością 124km/h, a więc o 54 kilometrów  szybciej niż powinien – informuje zielonogórska policja.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali obydwu kierującym prawa jazdy, ukarali mandatami karnymi po 500 zł. Obaj otrzymali także po 10 punktów karnych.

– Jak pokazują powyższe przykłady, niektórzy kierujący albo zapomnieli o zaostrzonych przepisach za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h lub też myśleli, że znowu się uda. Przestrzegamy przed takim zachowaniem i przypominamy, że za popełnienie takiego wykroczenia policjant ma obowiązek zatrzymać kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkową dolegliwością jest także mandat i punkty karne, które trafią na konto kierującego – apelują policjanci.

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Pomiary wykonane w sposób przedstawiony na zdjęciu jest nielegalny gdyż urządzenia które używa Policja nie są do tego prawnie legalne. Tylko na stojaku i z maksymalnie 80m. Nie zachęcam nikogo do przekraczania dozwolonych prędkości ale te pomiary są niedokładne i nielegalne. Sprawa do sądu i wygrana… Poza tym Policja lubi “stać” na wylotowkach a dlaczego np nie na osiedlowych drogach? Gdzie jest naprawdę zagrożenie, dzieci, starsi ludzie…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here