Przedłużanie rzęs: plusy i minusy

0
155
Obraz autorstwa serhii_bobyk na Freepik

W internecie i wśród niezorientowanych kobiet wciąż krąży przekonanie, że przedłużanie rzęs to to samo co przyklejanie ich na pasku. Nic bardziej mylnego. Przyklejenie rzęs na pasku daje nienaturalny efekt, nie pozwala w pełni dostosować kreacji do Twoich oczu… i może przetrwać tylko jeden dzień.  Przedłużane rzęsy są natomiast przyklejane pojedynczo do Twoich rzęs i utrzymują się przez 4-5 tygodni. Możesz je zrobić tylko u mistrza, stylistki, w gabinecie.
Zanim powiemy zaletach i wadach, powinniśmy spojrzeć na przeciwwskazania do przedłużania rzęs. Nie powinnaś przedłużać rzęs, jeśli występuje u Ciebie:

 • indywidualna nietolerancja jednego ze składników kleju;
 • przeciwwskazania medyczne

Chciałabym też zwrócić uwagę na jedną kwestię dziewczynom noszącym soczewki kontaktowe. Nie jest to przeciwwskazaniem do przedłużania rzęs, ale nie jest to też w zalecane. W przypadku, gdy zdecydujesz się na przeprowadzenie zabiegu, powinieneś liczyć się z tym, że konieczne będzie częstsze wykonywanie korekty.
Porozmawiajmy teraz bezpośrednio o zaletach i wadach przedłużania rzęs.

Główne zalety przedłużania rzęs

 1. Ekspresyjny, pełen wyrazu wzrok. Długie, gęste rzęsy, które podkreślą piękno Twoich oczu, zwracają uwagę w ich kierunku.
 2. Szybki efekt. W przeciwieństwie do różnych serum na porost i wzmocnienie rzęs, zabieg przedłużania pozwala na uzyskanie natychmiastowych efektów. Tylko 1,5-3 godziny i Twoje rzęsy są niezrównane.
 3. Długotrwały efekt. Przedłużone rzęsy będą Cię cieszyć przez około trzy tygodnie i pozwolą zawsze wyglądać na 100% idealnie.
 4. Piękny, zadbany wygląd o każdej porze dnia. Innymi słowy, zawsze będziesz zadowolona ze swojego odbicia w lustrze, nawet rano, zaraz po przebudzeniu.
 5. Możliwość korekty kształtu oczu. Dobierając odpowiednią długość i skręt rzęs możemy powiększyć lub zmniejszyć rozmiar oczu, a także skorygować ich stawienie.
 6. Oszczędność czasu. Nie musisz już tracić czasu na codzienne malowanie oczu i wieczorne zmywanie. Ponadto nie musisz już martwić się o to, że jeden zły ruch może z łatwością przesmarować tusz i zepsuć cały efekt. Twoje oczy, nie męczone codzienną marszrutą, odpoczną i wypięknieją.
 7. Oszczędność. Możesz całkowicie zrezygnować z używania tuszów i cieni, zachowując niezrównany efekt.
 8. Koniec z zalotkami! Przedłużane rzęsy gwarantują piękne podkręcenie przez cały czas.

Przedłużone rzęsy. Główne wady

Pozytywne momenty z reguły kojarzą się z przemianą wyglądu, z kolei na negatywne składają się niedogodności i ograniczenia w procesie noszenia.

 1. Dyskomfort. Może to być spowodowane zarówno niewłaściwie dobranymi materiałami czy źle wykonanym zabiegiem, jak i wrażliwą skórą powiek. Dlatego niezwykle ważne jest znalezienie doświadczonej stylistki, która prawidłowo dobierze produkty i przeprowadzi nienagannie zabieg.
 2. Koniecznie jest maksymalne ograniczenie bodźców fizycznych. Nie zaleca się dotykania, przecierania oczu, jak również malowania. Należy bardzo ostrożnie myć twarz i włosy, y mechanicznie nie uszkodzić rzęs.
 3. Ograniczenie pozycji podczas snu. Spanie z twarzą w poduszce jest surowo zabronione i kończy się tragicznie. Wolno spać tylko na plecach albo na boku, tak, by rzęsy niczego nie dotykały.
 4. Ograniczenie stosowania kosmetyków. Kosmetyki zawierające jakiekolwiek tłuszcze powinny być wyłączone z użytku. Mogą one doprowadzić do utraty właściwości klej.
 5. Zakaz korzystania z łaźni i saun. Pod wpływem pary, a także gorącego powietrza doklejone rzęsy zaczną wypadać.
 6. Efekt może okazać się krótkotrwały u posiadaczy cienkich, rzadkich rzęs. Zbyt cienkie własne włosy nie wytrzymają obciążenia, złamią się lub spadną.

Przedłużone rzęsy. Czy psują nasze własne?

To najczęstsze pytanie, na które odpowiedzi są najbardziej zróżnicowane i sprzeczne. Pragniemy zaznaczyć, że z reguły informacje o negatywnym wpływie są mocno przesadzone i wynikają głównie z błędnych działań, zarówno ze strony stylistki, jak i naszej własnej, podczas pielęgnacji rzęs. W związku z tym chcielibyśmy jeszcze raz zwrócić uwagę na fakt, że aby przeprowadzić procedurę przedłużania rzęs, należy wybrać wykwalifikowaną stylistkę, a następnie postępować zgodnie ze wszystkimi jej zaleceniami.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here