Przed świętami będą gotowe dwa ronda i droga pod wiaduktem! (ZDJĘCIA)

11
2856

Przed świętami zielonogórzanie otrzymają sporą inwestycyjną i długo wyczekiwaną niespodziankę. Jak zapowiedział na antenie Radia Zielona Góra Krzysztof Kaliszuk aż trzy miejskie inwestycje zostaną oddane pod koniec roku i to jeszcze przed świętami. Chodzi o rondo na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i ul. Wrocławskiej, rondo przy zjeździe na Raculę a także drogę pod wiaduktem nad ul. Batorego. Aż chce się napisać: Cóż to będą za święta!

Czytaj dalej za reklamą —>Aż dwa ronda gotowe i wiadukt gotowe w grudniu

Budowa ronda przy Raculi z pewnością niejednemu urzędnikowi spędziła sen z powiek, bo nie obeszło się bez problemów. Przypomnijmy, że firma, która miała zająć się inwestycją zbankrutowała, co zmusiło miasto do ogłaszania kolejnego przetargu (czytaj więcej: Budowa ronda przy zjeździe na Raculę). Sprawnie z kolei idzie budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i ul. Sienkiewicza (choć i tutaj na pozwolenie trzeba było czekać półtora roku: czytaj więcej: Rondo przy byłej Estradzie). Aa inwestycja jednak daje się we znaki zielonogórzanom, bo znacznie utrudnia poruszanie się w tej części miasta. Nie dziwi zatem fakt, że każdy czeka na koniec. Podczas dzisiejszej audycji na antenie Radia Zielona Góra wiceprezydent miasta zapewniał, że oba ronda będą gotowe przed świętami. – Pojedziemy w grudniu. Wykonawcy mają czas do świąt i do świąt to będzie zrealizowane. Takie są zapisy umowy – mówił K. Kaliszuk na antenie Radia Zielona Góra.

Czytaj dalej za reklamą —>Przejezdna ul. Batorego będzie świątecznym prezentem

Remont przy wiadukcie nad ul. Batorego z pewnością stał już się legendą. Na zakończenie inwestycji mieszkańcy najpierw czekali z zapartym tchem. Z czasem jednak zapał wyraźnie ostygł, a dla wielu stał się powodem niewybrednych żartów. Krzysztof Kaliszuk,  przekonywał, że i ten remont uda zakończyć przed świętami Bożego Narodzenia.

Czytaj dalej za reklamą —>Jest zgoda. Będzie droga

Do świąt Bożego Narodzenia ta droga będzie ukończona – zapewniał Kaliszuk. Przekonywał, że będzie to możliwe dzięki porozumieniu miasta, PKP i samych wykonawców inwestycji. –  Nam udało się porozumieć z PKP i wykonawcą i na jednym placu budowy było dwóch wykonawców. To jest naprawdę bardzo ciężka sprawa. I dzięki temu ta droga będzie uruchomiona przed świętami Bożego Narodzenia. Gdybyśmy musieli czekać, tak jak to jest standardowo, to otwieralibyśmy to na święta, ale Wielkanocne – tłumaczył Kaliszuk.

Czytaj dalej za reklamą —>Pod wiaduktem przejdziemy szybciej?

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia ruszyła budowa drogi pod wiaduktem. Chętnym do realizacji zadania była firma Budimex, która za wykonanie zadania zaproponowała ponad 3 mln zł. To o 2,6 mln zł więcej niż zakładało miasto. Mimo to magistrat dołożył brakujące fundusze. (Czytaj więcej: Miasto dopłaci ponad 2 mln zł do remontu przy ul. Batorego). Jest również szansa, że przejście dla pieszych pod wiaduktem zostanie otwarte jeszcze w listopadzie (czytaj więcej: Otwarcie przejścia dla pieszych pod wiaduktem). Całą audycję znajdziecie tutaj —> Audycja z wiceprezydentem Krzysztofem Kaliszukiem na antenie Radia Zielona Góra.

 

PODZIEL SIĘ

11 KOMENTARZE

 1. “Nam udało się porozumieć z PKP i wykonawcą i na jednym placu budowy było dwóch wykonawców. To jest naprawdę bardzo ciężka sprawa.” cyt. Kaliszuka. A mnie się wydawało, że to standard, a miasto powinno być tylko koordynatorem przedsięwzięcia.
  A tu patrzcie, sukces Kaliszuka, jeszcze order za to mu przypną!!!

 2. A skąd taka rozbieżność? 400 tysięcy do 3 milionów, to jakieś 7 RAZY tyle. Ktoś w magistracie nie umie liczyć?

 3. wg mnie przejazd S.Batorego nie będzie oddany przed świętami, coś wynajdą: mróz, śnieg, deszcz, spływająca woda, grypa…
  Zastanawiał się ktoś ile Miasto dostaje odszkodowania za niedotrzymane terminy? Nic – dopłaca wykonawcy lol

 4. “zielonogórzanie otrzymają” to od kogo otrzymają ? bo z mojej wiedzy wynika że to wszystko łącznie z “korytem niepełnosprawnego ” i Kaliszuka jest za ciężko zapracowane pieniądze POLAKÓW !

 5. Nie bądźmy takimi pesymistami….dadzą radę!…pomyślcie o odcinku s-3 ,która jest już 3 lata po terminie….

 6. Żarty, ale propagandę trzeba głosić…
  gdzie jest TVZG? tam to dopiero się działo przed wyborami, same sukcesy 🙂
  zobaczycie Państwo jak zacznie się zaciskanie pasa już lada moment!!

 7. Byłem pod wiaduktem…szału nie ma. Tyle kasy 6-7mln a droga dalej wąska. Przydałoby się jeszcze szerzej o 3-4 m i drogi więcej i przejazd dla rowerzystów z chodnikiem dla pieszych… Miejsce na to jest kasa była…efekt mizerny

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here