Prokuratura chce zabezpieczyć materiał dowodowy ze szpitala w Gorzowie Wlkp.

0
485

O złym stanie pensjonariuszy Domu Kombatanta poinformował zarząd szpitala w Gorzowie. Pismo w tej sprawie trafiło do urzędu marszałkowskiego i wojewody. Prokuratura zwróciła się do kierownictwa Szpitala w Gorzowie Wlkp. o daleko idącą pomoc w zabezpieczeniu materiału dowodowego.
Zły stan przyjętych pensjonariuszy Domy Pomocy Społecznej

W piśmie zarząd szpitala informuje, że stan przyjmowanych pacjentów wskazuje na zaniedbania w zakresie opieki pielęgniarskiej m.i. odleżyny, otwarte rany i in. Stwierdza także znaczny brak w indywidualnej dokumentacji medycznej np.: zleceń konsultacji, co przy utrudnionym kontakcie z pacjentami utrudnia personelowi medycznemu ustalenie stanu zdrowotnego tych osób (czytaj więcej: Zły stan podopiecznych Domu Kombatanta. Zaniedbania w zakresie opieki pielęgniarskiej m.i. odleżyny, otwarte rany).

Prośba o zabezpieczenie dokumentacji
Zielonogórska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie sytuacji w Domu Kombatanta. Materiały dostarczone przez szpital mogą mieć znaczenie dla śledztwa. – W szczególności zwrócono się do służb medycznych w Gorzowie Wlkp. – mając na uwadze oczywiście obostrzenia wynikające z zakażenia niektórych pensjonariuszy i obecny brak do nich dostępu – o zabezpieczenie dokumentacji dotyczącej stwierdzonych u pacjentów DPS obrażeń (zgłoszone odleżyny, rany otwarte), przeprowadzenie protokolarnych lekarskich oględzin pacjentów i ewentualne wykonanie dokumentacji fotograficznej – informuje Zbigniew Fąfera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. I podkreśla, że prokuratura ma nadzieję i liczy na daleko idącą pomoc oraz współpracę w prowadzonym śledztwie.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here