Winobranie czas start! Sprawdź, co się będzie działo w sobotę [PROGRAM]

0
7237
Program Winobrania 2020. Sobota 5 września
fot. ZielonaNews.pl

Program Winobrania. Sobota 5 września. Już jutro rozpoczynają się Dni Zielonej Góry, czyli “Winobranie”. Warto zerknąć do programu na sobotę i wybrać atrakcje dla siebie i rodziny.

Program Winobrania 2020. Sobota 5 września

KOŚCIÓŁ PATRONALNY P.W. ŚW. URBANA I (ul. Braniborska 17)
godz. 19.00 Uroczysta Msza Święta w intencji władz i mieszkańców Miasta
WINOBRANIOWY KONCERT SYMFONICZNY (Plac przed Filharmonią)
godz. 19.00 „Kolorowa symfonika” winobraniowy koncert symfoniczny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, dyrygent
Czesław Grabowski, w programie: muzyka symfoniczna, popularna, rozrywkowa i filmowa
Filharmonikom towarzyszą Tancerze ze Szkoły Tańca Gracja

SCENA WINOBRANIOWA (Plac Teatralny)
Dzień pierwszy
godz. 21.00 Pedro Calderón de la Barca „Księżniczka na opak wywrócona” reż. Robert Kuraś.
Uroczyste rozpoczęcie Dni Zielonej Góry – Przekazanie przez Prezydenta kluczy do bram miasta Bachusowi.

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
od godz. 10.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),
„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona
Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków
k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno
Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule), „Saganum” (Żagań),
„Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór),
„U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo), „Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja Palmiarnia
od godz. 10.00 „(Nie) Winny Ogródek”
godz. 16.00 – 20.00 „WinoGranie” DJ’s Set Tanlife

XI FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej)
bilety w przedsprzedaży w cenie 45 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 5 do 13 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8,
deptak w godzinach 10.00-17.00;
w dniu wyjazdu w cenie 50 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 10.30 – 17.00.
Rozkład:
Winnica „Hiki” w Byczu k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.45
Winnica „Łukasz” w Wityniu k. Świebodzina – WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.45
Winnica „Saganum” w Żaganiu- WinoBus nr 3: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.45
Winnica „Cantina” w Mozowie – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Miłosz” w Zaborze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Żelazny” w Łazie – WinoBus nr 1: odjazd godz. 16.30, powrót ok. godz. 19.00
Winnica „Pod Wieżą” w Trzebule – WinoBus nr 2: odjazd godz. 16.30, powrót ok. godz. 19.00
Winnica „Saganum” w Żaganiu – WinoBus nr 3: odjazd godz. 16.30, powrót ok. godz. 19.30
WinoBusy w rygorze sanitarnym

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE
godz. 16.00 – 21.00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz Piwnica winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)
godz. 17.00 „Pandemiczny spacer od kaplicy do piwnicy. Pięć pandemicznych win w krajobrazie Rodelandu” obowiązują bilety w cenie 60 zł do nabycia poprzez stronę winnicamilosz.pl
Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Fundacja Tłocznia i Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

SPOTKAJMY SIĘ! Winobraniowe spotkania z winiarską tradycją…
od godz. 16.00 Spacer po winnicy, zwiedzanie parku miniatur historycznych obiektów winiarskich, degustacja win (obowiązują bilety w cenie 30 zł i zapisy)
Winnica Julia w Starym Kisielinie, ul. Pionierów Lubuskich 15 (organizator: Winnica „Julia”, www.winnicajulia.pl)

STREFA PRODUKTU REGIONALNEGO (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 12.00 – 18.00 Produkty od regionalnych twórców, warsztaty, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny, warzywa z
ogródków, oleje ręcznie tłoczone, rękodzieło… i wile innych smaków i przysmaków.
Plac Powstańców Wielkopolskich (organizator: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, www.lcpr.pl)

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)
godz. 17.00 – 22.00 Strefa animacji dla dzieci „Kraina Eksperymentów” (godz. 17.00 – 19.00), Show z elementami Breaking’u (Break Dance), Beat Box i Freestyle
ze specjalnym udziałem Zgasa (godz. 19.00 – 22.00)

4 KĄTY W WIGWAMIE gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
godz. 11.00 – 13.00 – „Mów mi wodzu! – budujemy wioskę indiańską”

HOLI – ŚWIĘTO KOLORÓW (Parking przy Centrum Przyrodniczym, ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego)
godz. 15.00 – 18.00 Holi – Święto Kolorów – baw się i tańcz przy muzyce najlepszych DJów

IMPREZY SPORTOWE
godz. 8.30 Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)
godz. 8.30 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w dwuboju nowoczesnym
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)
godz. 9.00 Lubuskie strzelanie z broni czarno prochowej o Puchar Bachusa
Strzelnica Spectrum w Ciborzu (organizator: Klub Strzelecko-Kolekcjonerski Spectrum, www.strzelnica-spectrum.pl)
godz. 9.00 II Turniej Winobraniowy w tenisie
Bajkowe Korty, ul. Kąpielowa 11 (organizator: Związek Tenisa Województwa Lubuskiego, www.ztwl.pl)
godz. 9.00 Turniej piłki nożnej dla dzieci w ramach Wielkopolsko Lubuskiej Ligi Piłkarskiej
Boisko Orlik, ul. Botaniczna 50 (organizator: Akademia Piłkarska Falubaz, www.akademiafalubaz.pl)
godz. 10.00 Narodowy Dzień Tenisa
Korty MOSiR, ul. Sulechowska 37 (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)
godz. 10.00 Nordic Walking
zbiórka na parkingu przy Amfiteatrze im. Anny German (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)
godz. 10.00 Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt
Zespół Edukacyjny nr 4, ul. Drzonków-Szkolna 2 (organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Świt” Drzonków i Szkoła Podstawowa nr 24 w Zielonej Górze)
godz. 10.00 Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)
godz. 11.00 Mecz piłki nożnej ligi młodzików TS Przylep vs. Start Płoty
Boisko MOSiR, ul. Sulechowska 41 (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)
godz. 16.00 Mecz piłki nożnej Zorza Ochla vs. GKS Siedlisko
Stadion w Zielonej Górze-Ochli, ul. Zielonogórska 1 (organizator: LKS Zorza Ochla)
godz. 19.00  – 35. Nocny Bieg Bachusa
ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
od godz. 10.00 – „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze
w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; degustacje
wyrobów; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu
Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze oraz stoiska degustacyjno-komercyjne dziczyzny
ul. Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)

godz. 20.00 Koncert Winobraniowy „Misericordia salvati”
wykonanie: Cappella Viridimontana, Michał Kocot (pozytyw) pod dyrekcją Jerzego Markiewicza, w programie: Jan Sebastian Bach, Grzegorz Gerwazy Gorczycki
Konkatedra p.w. Św. Jadwigi Śląskiej (organizator: Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze „Cantores”, www.ztscantores.pl)

WYSTAWY
Ekspozycja stała: „Zoom” wystawa interaktywna
Wystawa czasowa: „Powrót do przeszłości”
Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)
Wystawa czasowa: „Międzyrzecki Rejon Umocniony – historia i wyposażenie”
Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Wojsko Polskie po 1945 r.” (zmodernizowana), „Gabinet myśliwski”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu
wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)
Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”, „Plakat winobraniowy
z lat 1965-2020”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego”
Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur”
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)
Wystawy czasowe: „Dolne Łużyce w moim obiektywie” wystawa fotografii Anny Polak (Filia nr 4 i 9, ul. Podgórna 50), „Moje ukochane kotki” wystawa malarstwa Mirosławy
Sokołowskiej (Filia nr 11, ul. Ptasia 32)
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (www.wimbp.zgora.p

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here