Profesjonalne usługi doradztwa podatkowego. Co obejmują, na jakie wsparcie można liczyć?

0
74
fot. materiały prasowe

Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że regulacje dotyczące różnych opłat oraz danin na rzecz państwa są niezwykle złożone. Zdarzały się już nagłaśniane w mediach sytuacje, kiedy różne urzędy skarbowe wydawały różne interpretacje na podstawie tych samych przepisów, w bardzo podobnych przypadkach. Podobnym truizmem jest fakt, że nieznajomość prawa szkodzi – stąd rosnące zainteresowanie usługami doradców podatkowych. Warto dokładniej wiedzieć, co można dzięki nim zyskać.

Za niemal każdą czynność należy odprowadzić podatek. I lepiej nie popełniać tutaj żadnych błędów

Wybór formy prowadzenia działalności gospodarczej oraz sposobu opodatkowania to jedno. Podatek dochodowy oraz wysokość VAT to tylko część zakresu, w którym można skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Pełna lista jest znacznie, znacznie dłuższa. Na swojej stronie internetowej Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy.

  • cła i akcyzy
  • podatki lokalne
  • opłaty skarbowe
  • podatki od nieruchomości
  • ceny transferowe
  • podatki od czynności cywilnoprawnych
  • kwestie cen transferowych
  • przekształcenia firm, łączenie spółek
  • podatki od transakcji międzynarodowych
  • pomoc w zarządzaniu wierzytelnościami

Jak widać na powyższym przykładzie, zakres doradztwa podatkowego daleko wykracza poza szeroko pojmowane kwestie księgowe. Stanowi kompleksową usługę prawną, pomagającą przedsiębiorstwu w prawidłowym funkcjonowaniu oraz podejmowaniu korzystnych, maksymalnie opłacalnych decyzji. Długofalowa perspektywa czasami liczy się bardziej, niż korzyści odnoszone tu i teraz.

Nadpłacone podatki można skutecznie odzyskać, jeśli poprowadzić postępowanie w odpowiedni sposób

Przedsiębiorcy niejednokrotnie wchodzą w spór z organami państwowymi. O powodach podobnych sytuacji wspominaliśmy już wcześniej. Wyniki postępowań podatkowych oraz sądowych często decydują o przyszłości całej firmy. Ważne, aby mieć wtedy wsparcie fachowców oraz potrzebną opieką prawną. Taką, jaką świadczą renomowane kancelarie zajmujące się doradztwem podatkowym. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Prawidłowe sporządzenie wniosku o interpelację podatkową oznacza znaczną oszczędność czasu, który trzeba by poświęcić na dopełnienie wszystkich niezbędnych formalności. Podobnego dochowania obowiązujących procedur wymagają wszelkie starania o odzyskanie nadpłaconych podatków. A zawsze lepiej mieć te pieniądze wcześniej, niż czekać przez jakieś własne, drobne niedopatrzenie.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here