Problem z miejscem do przechowywania rzeczy? Stokado Self Storage w Zielonej Górze ma doskonałe rozwiązanie!

0
535
fot. materiały prasowe

Chyba każdego, choć raz dotknął problem, związany z brakiem miejsca do przechowywania rzeczy, które używane są sporadycznie bądź sezonowo. Posiadając ograniczoną powierzchnię mieszkania, może wydawać się często, że jest to trudność nie do przeskoczenia. Nic bardziej mylnego! W zielonogórskim kompleksie magazynowym pojawiło się właśnie doskonałe rozwiązanie, które pozwala na wynajem prywatnej komórki zarówno firmom, jak i osobom prywatnym.

Idea self storage

fot. materiały prasowe

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych już dawno rozwiązali problem braku miejsca do składowania rzadko używanych rzeczy i dziś cieszą się wolną przestrzenią swoich mieszkań i domów. Na zachodzie bowiem, magazyny samoobsługowe są bardzo popularne i już co dziesiąta rodzina nie wyobraża sobie bez nich życia. Teraz doświadczyć tego mogą również mieszkańcy Zielonej Góry. Self Storage to forma wynajmu prywatnej komórki, o dowolnej powierzchni w większym kompleksie magazynowym. Obiekt w Zielonej Górze został zlokalizowany przy ulicy Chemicznej. Dotarcie więc nie stanowi żadnego problemu, zarówno samochodem jak i komunikacją miejską, z różnych punktów miasta. Do dyspozycji klientów zostało oddanych kilkadziesiąt samoobsługowych magazynów w formie boksów wewnętrznych o powierzchniach od 1 do 25m2 oraz w formie większych kontenerów magazynowych, mieszczących się na zewnątrz hali, z bezpośrednim podjazdem dla samochodów. W kontenerach zaleca się przechowywanie przedmiotów, które są odporne na niskie temperatury. Z tego powodu, to rozwiązanie jest nieco tańsze od standardowych komórek, ale również wygodniejsze ze względu na bezpośredni przeładunek rzeczy z auta do magazynu, dzięki podjazdowi pod same drzwi kontenera.

Indywidualny wybór najlepszego rozwiązania

Dzięki różnorodności schowków, każdy znajdzie coś dla siebie. Chcąc przechować kilka niedużych rzeczy, można skorzystać z małego boksu, o powierzchni np. 1m2. Z kolei osobom aktywnym, z dużym zapleczem sprzętu sportowego, bądź rodzinom z dziećmi, poleca się większe pomieszczenia, w których można schować nie tylko sprzęt wodny i zimowy, ale również namioty, śpiwory itp. Często w magazynach samoobsługowych chowa się również drogocenne i sentymentalne pamiątki, a w nich archiwalne zdjęcia, dokumenty czy listy.

Możliwość wyboru nie dotyczy jedynie wielkości magazynu. Wiele wariantów dostępnych jest również w okresie najmu. Otóż taką komórkę można wynająć zarówno na tydzień, jak i cały rok. Niektórzy decydują się na magazyn samoobsługowy podczas przeprowadzki bądź emigracji do innego kraju. Czas najmu jest elastyczny i dostosowany do potrzeb klienta, a możliwość bezpiecznego przechowywania rzeczy pod swoją nieobecność jest w takiej chwili bezcenna. Self storage doskonale sprawdzi się również podczas gruntownych remontów domu czy mieszkania, gdyż kompleksy są czynne całodobowo, a klienci, dostając specjalny, indywidualny kod, mają dostęp do swoich rzeczy cały czas, siedem dni w tygodniu.

Przystępna cena – zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów prywatnych

Mimo obiegowej opinii, wynajem prywatnego magazynu to bardzo atrakcyjna cenowo oferta. Najmniejsze komórki można wynająć już od około 15zł za tydzień, a korzyści płynące z tego faktu są bezcenne. Przede wszystkim odzyskana zostaje wolna przestrzeń w domu lub mieszkaniu, którego potencjał można wykorzystać maksymalnie do odpoczynku czy relaksu. Po drugie panoszące się rzeczy, przeważnie przekładane z miejsca na miejsce, można bezpiecznie przechować w optymalnych dla nich warunkach, bez obaw o zagubienie czy kradzież. Jak zapewnia Klaudiusz Bechcicki, z firmy Stokado – „Klientom zapewniamy nie tylko absolutną ochronę pozostawionych rzeczy (ochrona, system alarmowy, stały monitoring), ale także stałą temperaturę i bezwzględny porządek w magazynie. Firma gwarantuje także wyjątkową dyskrecję. Nikt nie może podejrzeć, co zostawiliśmy w naszym magazynie.”

Ofertę swą, firma Stokado Self Storage kieruje zarówno do przedsiębiorców małych firm, jak i klientów prywatnych. Właściciele firm coraz bardziej przekonują się do usługi wynajmu samoobsługowych magazynów, gdyż optymalizuje ona znacznie koszty składowania, a okres i powierzchnię najmu można ustalać według własnych potrzeb. Często prócz sezonowego towaru na sprzedaż, przedsiębiorcy decydują się na przechowywanie w schowkach dokumentów archiwalnych, bądź narzędzi biurowych.

Ponadto do tej pory oferty na rynku nieruchomości magazynowych były raczej skierowane do dużych zakładów i koncernów, które mogły sobie pozwolić na wynajem dużej powierzchni magazynowej. Młodzi przedsiębiorcy, dysponując jednak ograniczonym budżetem, zmuszeni byli korzystać z tymczasowych, niechronionych, często również prowizorycznych rozwiązań. Dziś, na szczęście mogą cieszyć się profesjonalnie zabezpieczonym i monitorowanym kompleksem, który będzie zarówno przystępny cenowo, jak i wielkościowo do ich możliwości. Nie zobowiązując się do długoterminowego najmu, można także ograniczyć nadmierne koszty w cięższych miesiącach i dowolnie reagować na sezonowe, jak i okolicznościowe potrzeby.

Podsumowanie

Stokado Self Storage Zielona Góra to rozwiązanie, o które z pewnością pokusi się spora część zielonogórskich firm i mieszkańców, którzy w razie problemu przechowywania niepotrzebnych przedmiotów, przestaną posiłkować się znajomymi czy rodziną, a zaczną korzystać z rewolucyjnej usługi wynajmu magazynów samoobsługowych.

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here