Reklama
Reklama
Reklama
niedziela, 7 czerwca, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaWydarzeniaMiejskiePrezydent życzy wszystkim większych zarobków, ale pewna grupa zarabia zdecydowanie za mało

Prezydent życzy wszystkim większych zarobków, ale pewna grupa zarabia zdecydowanie za mało

Jak mówią statystyki Lubuszanie zarabiają coraz więcej. Nie wszyscy, co widać po komentarzach pod naszymi artykułami, zgadzają się z tymi liczbami. Prezydent Janusz Kubicki wielokrotnie podkreśla, że chciałby aby zielonogórzanie zarabiali więcej. Tym razem podczas audycji w Radiu Index prezydent został zapytany o zarobki konkretnej grupy. O kogo chodzi?

Rządzący zarabiają za mało?

Jeden ze słuchaczy zapytał prezydenta o sprawę ogólnopolską i to, co uważa o premiach w rządzie, jakie ostatnim czasem miały miejsce. Jak się okazuje prezydent nie krytykuje takiego zachowania PiS. – Wszyscy boją się o tym mówić głośno, ale część ministrów zarabia za mało. Minister w Polskim rządzie zarabia często mniej niż dyrektor w firmie – odpowiada prezydent miasta i uważa, że być może premie te mają trochę zrekompensować zarobki miesięczne. Sam prezydent Kubicki twierdzi, że premii nie dostaje, a jego zarobki od 11 lat stoją w miejscu. – Kiedyś w rozmowie z burmistrzem Cottbus okazało się, że moje zarobki zbliżone są nie do pensji burmistrza, ale jego kierowcy – skomentował Janusz Kubicki. Podkreśla, że zarobki rządzących powinny być jawne i sam prezydent niebawem opublikuje swoje oświadczenie majątkowe. Zaznacza także, że w Polsce niejednokrotnie minister, czy premier, a nawet prezydent Polski zarabia mniej niż ordynator w szpitalu.

Przypominamy, że w zeszłym roku premier Szydło opublikowała swoje oświadczenie majątkowe. Miesięczne zarobki pani premier wynosiły 19 tysięcy złotych netto. Łącznie w 2016 roku zarobiła 230 tysięcy złotych. To mało?

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Kopciuchy trują nie tylko zimą

Smog z kopciuchów, czyli starych pieców, to nie jest problem sezonowy. Rozmowa z dr Anną Śniady, lekarzem pulmonologiem. Czym właściwie jest smog? Dr Anna Śniady, pulmonolog:...

1 KOMENTARZ

  1. I kolejne kłamstwo pana J. Kubickiego.
    W momencie, gdy wygrał drugi raz wybory, pierwszą rzeczą jaką zrobił to była podwyżka o około 1600. To było więcej niż wynosiła najniższa krajowa. Ale co to go obchodziło. W końcu dla pana J. Kubickiego, liczy się tylko on. I jest gotów sprzedać wszytko i każdego dla osiągnięcia swojego celu.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj