Prezydent życzy wszystkim większych zarobków, ale pewna grupa zarabia zdecydowanie za mało

1
1108

Jak mówią statystyki Lubuszanie zarabiają coraz więcej. Nie wszyscy, co widać po komentarzach pod naszymi artykułami, zgadzają się z tymi liczbami. Prezydent Janusz Kubicki wielokrotnie podkreśla, że chciałby aby zielonogórzanie zarabiali więcej. Tym razem podczas audycji w Radiu Index prezydent został zapytany o zarobki konkretnej grupy. O kogo chodzi?

Rządzący zarabiają za mało?

Jeden ze słuchaczy zapytał prezydenta o sprawę ogólnopolską i to, co uważa o premiach w rządzie, jakie ostatnim czasem miały miejsce. Jak się okazuje prezydent nie krytykuje takiego zachowania PiS. – Wszyscy boją się o tym mówić głośno, ale część ministrów zarabia za mało. Minister w Polskim rządzie zarabia często mniej niż dyrektor w firmie – odpowiada prezydent miasta i uważa, że być może premie te mają trochę zrekompensować zarobki miesięczne. Sam prezydent Kubicki twierdzi, że premii nie dostaje, a jego zarobki od 11 lat stoją w miejscu. – Kiedyś w rozmowie z burmistrzem Cottbus okazało się, że moje zarobki zbliżone są nie do pensji burmistrza, ale jego kierowcy – skomentował Janusz Kubicki. Podkreśla, że zarobki rządzących powinny być jawne i sam prezydent niebawem opublikuje swoje oświadczenie majątkowe. Zaznacza także, że w Polsce niejednokrotnie minister, czy premier, a nawet prezydent Polski zarabia mniej niż ordynator w szpitalu.

Przypominamy, że w zeszłym roku premier Szydło opublikowała swoje oświadczenie majątkowe. Miesięczne zarobki pani premier wynosiły 19 tysięcy złotych netto. Łącznie w 2016 roku zarobiła 230 tysięcy złotych. To mało?

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. I kolejne kłamstwo pana J. Kubickiego.
    W momencie, gdy wygrał drugi raz wybory, pierwszą rzeczą jaką zrobił to była podwyżka o około 1600. To było więcej niż wynosiła najniższa krajowa. Ale co to go obchodziło. W końcu dla pana J. Kubickiego, liczy się tylko on. I jest gotów sprzedać wszytko i każdego dla osiągnięcia swojego celu.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here