Prezydent rozważa wprowadzanie mandatów np. dla osób na placach zabaw

0
3534
fot. ZielonaNews.pl

Prezydent miasta Janusz Kubicki w Miejskim Alercie na antenie Radia Index poinformował, że rozważa wprowadzenie mandatów za przebywanie w dużych skupiskach ludzi.
Miejski Alert w Radio Index

Miejski Alert to specjalna audycja prezydenta realizowana na antenie Akademickiego Radia Index codziennie o godz. 10.30. W audycji prezydent relacjonuje bieżącą sytuację w mieście, a także odpowiada na pytania mieszkańców i dziennikarzy prowadzących audycję. Dziś mówiono między innymi o karaniu za przebywanie w miejscach zamkniętych, takich jak place zabaw.

Prezydent: Rozważamy wprowadzenie mandatów
Rozważamy wariant wprowadzenia mandatów, tych którzy nie będą przestrzegali tych zaleceń będziemy się starać karać wysokimi mandatami pieniężnymi, bezpośrednio już przez straż miejską – informował dziś prezydent miasta Janusz Kubicki. Chodzi przede wszystkim o miejsca zamknięte jak place zabaw. Takie są na osiedlach i np. w Dolinie Gęśnika.

Dużo ludzi w jednym miejscu
Denudując się na spacer wychodźmy w miejsca ustronne, gdzie jest mało ludzi. – Jeżeli chcemy wyjść z domu, to idźmy do lasu, nie idźmy wszyscy na Dziką Ochlę, czy na Gęśnik, bo zdajemy sobie sprawę, że tam może być duże skupisko ludzi – tłumaczył prezydent. Wyjaśniał, że wydaje się, że wprowadzenie takich obostrzeń, w przypadku niektórych osób, może okazać się skuteczne. – Wydaje się, że niektórym nie sposób w inny sposób przemówić się nie da – informował w Miejskich Alercie na antenie Radia Index.

Źródło: Akademickiego Radio Index audycja Miejski Alert

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here