Prezes Elektrociepłowni „Zielona Góra” S.A. zaprasza na Dzień Otwarty

1
517

W najbliższą sobotę 15 czerwca, Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A, należąca do PGE Energia Ciepła, spółki w Grupie PGE, otworzy swoje drzwi dla mieszkańców miasta. Podczas tego dnia będzie można z bliska zobaczyć jak powstaje ciepło i energia elektryczna oraz dowiedzieć się na czym polega proces wytwarzania ciepła i energii w kogeneracji. Prezes Elektrociepłowni, Krzysztof Kwiecień, zaprasza mieszkańców miasta do odwiedzenia zakładu.

W Zielonej Górze w najbliższą sobotę mieszkańcy miasta będą mieli możliwość przyjść na Dzień Otwarty w naszej elektrociepłowni. Co jest wyjątkowego w tej imprezie i dlaczego warto przyjść?
Dzień Otwarty organizowany jest w elektrociepłowni w Zielonej Górze od 2010 roku. W tym roku jest to wydarzenie odbywające się w tym samym czasie we wszystkich spółkach zależnych i oddziałach PGE Energia Ciepła w kraju, więc jest to wydarzenie ogólnopolskie. Bramy elektrociepłowni i elektrowni nie tylko w Zielonej Górze ale również w Krakowie, Kielcach, Lublinie, Rzeszowie, Zgierzu, Rybniku, Wrocławiu, Bydgoszczy, Gorzowie, Toruniu i Gdyni będą otwarte dla mieszkańców tych miast. Poprzez organizację Dnia Otwartego PGE Energia Ciepła chce być blisko mieszkańców i dzielić się wiedzą na temat produkcji ciepła i energii, a także rozwiązań technologicznych przyczyniających się do lepszej jakości powietrza w miastach, gdzie spółka jest obecna.
Na zwiedzających będą czekać liczne atrakcje. Przede wszystkim będzie można zwiedzić zakład
z przewodnikami. Pracownicy Elektrociepłowni „Zielona Góra” pokażą nowoczesne instalacje w bloku gazowo-parowym, a także chłodnie wentylatorowe z których wydobywa się para wodna, opowiedzą o procesie produkcyjnym elektrociepłowni, oraz wytłumaczą czym jest wysokosprawna kogeneracja i jak można zdalnie sterować siecią ciepłowniczą. Ale to nie wszystko.

Jakie jeszcze atrakcje czekają odwiedzających?

Oprócz zwiedzania z przewodnikiem goście będą mogli skorzystać z wielu innych atrakcji, zapewnionych przez podmioty z którymi współpracujemy. Będzie można obserwować niebo za pomocą lunety z Centrum Nauki Keplera, będą zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, prawdopodobnie przyjedzie też do nas sponsorowana przez Fundację PGE Energia Ciepła karetka neonatologiczna ze Szpitala Uniwersyteckiego. Odwiedzą nas również młodzi zielonogórscy żużlowcy z motocyklem na którym będzie można sobie zrobić zdjęcie, a młodzi koszykarze z SKM Stelmet Fatto Developer zorganizują nam pokaz streetballu. Na uczniów i absolwentów szkół branżowych będą czekać stoiska związane z projektem „Energetyczna Kariera” zainicjowanym niedawno w PGE Energia Ciepła, którego celem jest zainteresowanie młodych ludzi karierą w branży energetycznej.

O czym powinny wiedzieć osoby odwiedzające Elektrociepłownię?

Dzień Otwarty jest wydarzeniem dedykowanym mieszkańcom miasta i jest to impreza niebiletowana, natomiast po przybyciu trzeba będzie się zgłosić w punkcie rejestracyjnym także prosimy zabrać ze sobą dowody tożsamości. Wszelkie informacje będzie można uzyskać zaraz po wejściu na teren zakładu od strony ul. Zjednoczenia 103. Osoby chcące wziąć udział w wycieczce po zakładzie proszone są o zabranie płaskiego obuwia. Ze względów bezpieczeństwa dzieci poniżej 4 roku życia nie będą mogły niestety skorzystać z wycieczki po zakładzie, ale dla najmłodszych będą przygotowane atrakcje w części festynowej imprezy.

Pan się wybiera?

Oczywiście. To jedyna okazja by pokazać naszą ekologiczną jednostkę wytwórczą rodzinie i przyjaciołom.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here