Prace przy wielopoziomowym parkingu wstrzymano z powodu odkrycia starych fundamentów

0
2002
fot. ZielonaNews.pl

Prace przy palmiarni na jakiś czas wstrzymano, ale obecnie mają wracać do normalnego tempa. Ma to związek z odkryciem fundamentów starych budynków. Wykonawca zapewnia, że chce by prace skończyły się zgodnie z pierwotnym terminem.
Odkryto podziemne fundamenty

O wstrzymaniu prac przy budowie parkingu wielopoziomowego poinformowała lokalna Gazeta Wyborcza. Rzecznik Budimexu, Michał Wrzosek, potwierdził nam tę informację. Jak poinformował ZielonaNews.pl prace nie mogły być prowadzone przez okres trzech miesięcy z powodu odkrycia podziemnych obiektów (fundamentów starych budynków) nieujętych w projektach budowlanych. – Wymagało to wstrzymania prac ziemnych, oceny konserwatora zabytków, zmiany w projektach, zaplanowania i wycenienia dodatkowych prac wynikających z konieczności usunięcia odkrytych obiektów, uzgodnienia z inwestorem zmieniionego harmonogramu prac – wyjaśnił dla ZielonaNews.pl Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimex SA. I jak podkreślał wszystkie te działania zostały zrealizowane i uzgodnione z inwestorem w okresie ostatnich dwóch miesięcy. – Prace wracają obecnie do normalnego tempa – wyjaśnił.

Czy termin prac będzie zrealizowany?
Pytaliśmy także, czy wpłynie to na termin realizacji prac? – Zrobimy jak zawsze wszystko, żeby zdążyć zrealizować prace przed terminem kontraktowym. Większość budów prowadzonych przez Budimex tak realizujemy. Jeżeli jednak, powyższe okoliczności będą miały krytyczny wpływ na termin ostateczny prac budowlanych, to wystąpimy do inwestora o przedłużenie terminu – o czas analogiczny do tego kiedy prace nie mogły być wykonywane – poinformował nas M. Wrzosek.

Parking z atrakcjami na dachu
Przypomnijmy, że w maju podpisano umowę na realizację inwestycji i od tej pory dotychczasowy parking przy ul. Piaskowej jest niedostępny dla kierowców. Wykonawca, czyli firma Budimex, na realizację parkingu wielopoziomowego ma 18 miesięcy od momentu podpisania umowy (czyli od 5 maja). Parking będzie miał trzy kondygnacje, a na dachu znajdować się będzie strefa rekreacyjna (czytaj więcej: Parking z atrakcjami na dachu).

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here