Prace na pl. Teatralnym potrwają jeszcze ponad rok (ZDJĘCIA)

0
494
fot. ZielonaNews.pl

Trwają prace na pl. Teatralnym w Zielonej Górze. Ma tu powstać część teatru. Po remoncie zielonogórzanie będą mogli oglądać spektakle na scenie lalkowej i scenie letniej.Prace ruszyły w październiku 2020. Inwestycja ma być gotowa w listopadzie przyszłego roku. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja polegająca między innymi na wybudowaniu wraz z infrastrukturą towarzyszącą nowej części teatru oraz połączeniu jej dotychczasowym budynkiem.

Scena lalkowa i scena letnia na pl. Teatralnym

Stara część budynku będzie połączona z teatrem specjalnym łącznikiem zlokalizowanym na II piętrze istniejącego budynku. W nowym obiekcie, trzykondygnacyjnym, znajdować się będzie m.in. scena Teatru Lalek z widownią na ponad 124 osoby, scena letnia, na której w lecie będzie będą prezentowane różne widowiska kulturalne. W planach jest także stworzenie Muzeum Lalek.

Prace na pl. Teatralnym coraz bardziej widoczne
Prace przy budowie obiektu są coraz bardziej widoczne. Wylany jest fundament i widać zbrojenie. Prace wspomaga dźwig. Inwestycję realizuje firma Exalo Drilling za ponad 15 mln zł. W części koszt jest pokryty przez unijne dofinansowanie. Szczegóły znajdziecie tutaj:  http://bip.teatr.zgora.pl/datadir/doc/bip_1595592007.pdf. Zobaczcie galerię zdjęć!

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here