Praca dodatkowa – jaką wybrać?

0
351
fot. materiały prasowe

Czasami sytuacja zmusza nas do tego, że zaczynamy rozważać podjęcie dodatkowej pracy. Często nie mamy dodatkowego czasu, aby dojeżdżać do miejsca pracy, więc naturalnym staje się szukanie zatrudnienia do pracy przez Internet. Jest wiele opcji, którymi warto się zainteresować – postanowiliśmy więc, że przyjrzymy się wszystkim opcjom, jakie pojawiają się w Internecie. Podpowiemy również, gdzie warto szukać takiego zatrudnienia, aby nie „naciąć się” na nieuczciwe praktyki. Bo wiemy, że czasami praca dodatkowa to jedyne wyjście.

Praca chałupnicza

Czyli praca, która polega na stworzeniu z surowców, produktów czy półproduktów czegoś, co jest przedmiotem pracy chałupniczej. Często jest to składanie długopisów, teczek, adresowanie kopert, robienie zabawek, wyszywanie i tym podobne, drobne, manualne prace z domu. Ta praca jest doskonała dla osób, które nie są mobilne i którym zależy na delikatnym podreperowaniu budżetu domowego czy odłożeniu sobie jakiejś kwoty na swoje potrzeby. Doskonała dla emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych czy osób młodych, od 16-ego roku życia.

Grafika, reklama, copywriting

Jeśli umiecie obsługiwać programy graficzne, tabelki z Excela nie są wam straszne i doskonale posługujecie się słowem pisanym – na pewno znajdzie się dla was jakaś praca dodatkowa. Ciężko mówić tutaj o przedziałach, bo jest to całkiem duży rozstrzał cenowy. Za napisanie wysoko jakościowego tekstu można liczyć na około 10 złotych za 1000 znaków ze spacjami. Za wykonanie większego produktu graficznego czy stworzenie analizy marketingowej kwoty są oczywiście dużo wyższe. Warto przeglądać regularnie ogłoszenia. Bez wątpienia jednak jest to praca, która spośród wszystkich dodatkowych, opłaca się najbardziej.

Wypełnianie ankiet

Zapisujecie się na stronie, a później co jakiś czas dostajecie mniejszą lub większą ankietę do wypełnienia. Po jej wypełnieniu dostajecie pewne kwoty, lub punkty, które później zamieniacie na pieniądze i możecie swobodnie wypłacić ze swojego konta. Niektóre strony oferują również możliwość zbierania punktów i wymieniania je na drobne produkty. Warto decydować się na dłuższe i trudniejsze ankiety, bo wtedy środki, które możemy uzyskać są znacznie wyższe. Doskonała praca dla młodzieży, studentów i tych, którzy nieco się nudzą. Nie zajmie wam to dużo czasu, niekiedy można to robić np. jadąc pociągiem czy autobusem, a pieniądze się zbierają.

Tłumaczenia

To zajęcie, które wymaga znajomości jakiegoś języka obcego. Im bardziej „egzotyczny”, mniej spotykany język – tym na wyższe kwoty za tłumaczenie można liczyć. Często zaczyna się to od 40 zł za stronę A4, a może się skończyć nawet na 150 zł. Chyba, że są to tłumaczenia w języku specjalistycznym – wtedy, naturalnie, zarobki znacznie się zwiększają. Jeśli umiecie perfekcyjnie posługiwać się duńskim, norweskim, chińskim, hiszpańskim czy nawet angielskim – warto sprawdzić ogłoszenia w tej sekcji. Bez wychodzenia z domu możecie zarabiać całkiem dobre pieniądze.

Oglądanie i klikanie w reklamy

Brzmi bajecznie, prawda? Nie wychodzicie z domu, oglądacie jakieś filmy i od czasu do czasu klikniecie sobie w reklamę. Nie jest to jakoś bardzo dobrze opłacane zajęcie, ale jeśli chcesz sobie trochę dorobić albo po prostu zależy wam na tym, aby odkładać sobie jakieś drobne kwoty na swoje zachcianki, to to zajęcie faktycznie jest doskonałym rozwiązaniem. Pamiętajcie jednak, aby dokładnie sprawdzać każde ogłoszenie, jakie pojawia się na portalach – nie dajcie wyciągnąć od siebie swoich danych z dowodu i podpisujcie zawsze umowę, która jasno określa zasady współpracy.

Podejmowaliście kiedyś jakąś dodatkową pracę z domu?

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here