Pożyczki pieniężne pod zastaw – Lombard Zielona Góra

2
426

Pożyczka pieniężna pod zastaw polega na udzielenie kredytu gotówkowego pod zastaw danego przedmiotu na czas określony. Pożyczkodawca przed podpisaniem umowy (w tym przypadku pracownik lombardu) wycenia wartość przedmiotu oferowanego pod zastaw przez pożyczkobiorcę (czyli klienta). Strony podpisują umowę po wcześniejszym uzgodnieniu warunków. Pytania towarzyszące przy podpisaniu umowy dotyczą np. na jaki cel pożyczamy pieniądze i jaka dokładnie kwota nas interesuje. Oczywistym staje się wtedy fakt, że pożyczkodawca będzie chciał znać naszą zdolność kredytową. Dużym plusem można uznać to, że spora ilość lombardów patrzy przychylnie na osoby, które chcą uzyskać pożyczki pod zastaw, nawet jeśli wystąpią zastrzeżenia co do ich zdolności kredytowych.

Jakie są zasady udzielenia pożyczki pieniężnej pod zastaw?

Udzielenie pożyczki uzależnione jest od wartości przedmiotu pod zastaw (np: telefonów GSM, sprzętu AGD i RTV, antyków, złota, samochodów itp.) Decyzję o udzieleniu pożyczki wydaje pracownik lombardu. Musi ocenić czy dany przedmiot może stanowić wystarczające zabezpieczenie.

Kolejnym krokiem jest podpisanie stosownych dokumentów z klientem. Warunki takiej umowy są ustalane z każdym klientem indywidualnie. Klient ubiegający się o pożyczkę musi posiadać przy sobie ważny dokument tożsamości ze zdjęciem, który będzie potrzebny do zawarcia umowy oraz przedmiot, który ma iść pod zastaw. Należy zwrócić uwagę, że nie ma możliwości udzielenia pożyczki osobą niepełnoletnim. Pożyczkobiorca oświadcza, że przedmioty oddane przez niego pod zastaw w lombardzie są jego własnością, nie są przedmiotem roszczeń osób trzecich, że nie stanowią one przedmiotu innego zabezpieczenia i nie toczy się żadne postępowanie w związku z nimi. Ostatnim etapem jest wypłata gotówki bezpośrednio po podpisaniu umowy. Umowę zawiera się na okres jednego miesiąca z możliwością przedłużenia tego terminu.

W razie jakichkolwiek problemów, w jednym z lombardów w Zielonej Górze jest możliwość spłaty pożyczki w ratach, bądź przedłużenia okresu spłaty. W przypadku braku kontaktu z pożyczkobiorcą lub brakiem spłaty pożyczki przedmioty będące zabezpieczeniem ulegają komisowej sprzedaży na poczet spłaty długów.

Czy przedmioty wielkogabarytowe można dać pod zastaw?

Mamy szanse na uzyskanie pożyczki pod zastaw przedmiotów wielkogabarytowych. Klient kontaktuje się z pracownikiem danego lombardu przez maila lub telefonicznie i wstępnie ustala kwotę pożyczki. Następnie ostateczna wycena odbywa się na miejscu po obejrzeniu zastawianego przedmiotu przez pożyczkodawcę. W końcowym etapie spisuje się umowę i udzielana jest pożyczka pod zastaw wcześniej wycenionego przedmiotu wielkogabarytowego.

Jakie są zalety i wady udzielenia pożyczki?

Zalety:

 • szybkość w pozyskaniu gotówki
 • dyskrecja
 • możliwość spłaty w ratach
 • możliwość przedłużenia terminu spłaty
 • dojazd do klienta w przypadku przedmiotów wielkogabarytowych
 • możliwość negocjacji
 • indywidualne dostosowanie umowy do klienta
 • sprawność obsługi klienta przez pracownika lombardu
 • brak przedstawiania zaświadczeń o dochodach

Wady:

 • większa spłata pożyczki przez oprocentowanie
 • w przypadku braku spłaty pożyczki, traci się przedmiot na poczet jej spłaty

Kilka rzeczy, które warto przemyśleć przy ubieganiu się o pożyczkę pieniężną pod zastaw przedmiotu w lombardzie.

Pieniężne pożyczki pod zastaw wiążą się z mniej skomplikowanymi zasadami niż kredyty bankowe. Osoby, które nie mogą dostać normalnego kredytu w banku, nie muszą rezygnować z ubiegania się o potrzebne środki finansowe. Istotnym faktem jest to, że nawet jeśli mamy spore szanse na dostanie takiego kredytu, to nie zwalnia nas z obowiązku jego spłaty. Dlatego powinniśmy dokładnie przeanalizować nasz budżet pod kontem możliwości spłaty udzielonego nam finansowego wsparcia.

Więcej szczegółowych informacji, zalet i wad jakie wynikają z udzielania pożyczki pod zastaw przez lombard dowiesz się klikając w link.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

 1. Zgadzam się w 100%. FH to firma jeszcze może nie aż tak rozreklamowana, ale fakt faktem, że warunki udzielania pożyczek mają pierwsza klasa i na pewno warto ich ofertę rozważyć. Ja polecam i pozdrawiam 🙂

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here