Pozaklejane przyciski od sygnalizacji świetlnej. “Ludzie wchodzą na czerwonym”

1
2539
fot. ZielonaNews.pl

Ludzie widzą że nie mają jak nacisnąć przycisk i włażą pod koła na czerwonym. A z tego co zauważyłem światła teraz pracują cyklicznie – poinformował nas pan Daniel.

fot. ZielonaNews.pl

Od kilku dni przyciski uruchamiające zielone światło na przejściach dla pieszych zostały pozaklejane. Taką decyzję podjął magistrat. Przyciski zaklejono po to by zmniejszyć szanse na rozprzestrzeniania się wirusa. Światła po wyłączeniu przycisków działają automatycznie. Jednak jak się okazuje nie wszyscy o tym wiedzą.

Na czerwonym wchodzą na przejście
Ludzie widocznie nie wiedza o tym podchodzą do przejścia widzą zaklejony przycisk i zero informacji ze świata zmieniają się same to wchodzą pod koła – wyjaśnia pan  Daniel. Sam był świadkiem takich sytuacji. – Jednego dnia miałem dwie takie sytuacje na przejściu na os. Pomorskim. Kobieta podeszła i widząc zaklejony przycisk szła sobie jak gdyby nic. Co gorsza, część kierowców zgłupiała i zatrzymała się mimo zielonego– wyjaśnia.

Światła działają automatycznie
Wyjaśniamy, że światła, które dotychczas działały poprzez wybudzenia działają automatycznie. To znaczy, że bez przyciskania włączników, po pewnym czasie same się przełączą i wówczas będzie można przejść przez przejście.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Trzeba było koronawirusa aby miejskie urzędasy dojrzały do decyzji o stałym włączeniu sygnalizacji świetlnej w systemie cyklicznym, bez potrzeby wzbudzania zielonego przez pieszych.
    Przecież te sygnalizacje są zainstalowane na przejściach na ulicach o dużym ruchu samochodów – np. Sulechowska, Kisielińska.
    To pozytywny skutek wirusa!!!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here