Powstanie ponad sto miejsc parkingowych. Gdzie?

0
306
fot. ZielonaNews.pl

Urząd miasta ogłosił przetarg dotyczących wykonania nowych miejsc postojowych w Zielonej Górze. Łącznie to ponad 100 miejsc. 

Nowe miejsca parkingowe przy parku w Zatoniu
112 – miejsc tyle miejsc parkingowych chce wykonać miasto w ramach zadania „Roboty budowlane Zachowanie i wykorzystanie historycznych krajobrazów parkowych w Branitz i Zatoniu”. Miejsca postojowe powstaną przy pałacu w Zatoniu. Zostanie wykonanych 22 miejsc postojowych na ul. Strumykowej dz. nr 411, 428/2, 36 miejsc postojowych na dz. nr 383/13 Marzęcin oraz 54 miejsc postojowych w ciągu drogi powiatowej nr 1029F (ul. Księżnej Doroty).

Problem z parkowaniem przy parku w Zatoniu
Program z parkowaniem w okolicach Zatonia pojawia się zwłaszcza w weekendy i podczas organizowanych tam wydarzeń. Teraz w pobliżu parku w Zatoniu ma powstać ponad 200 miejsc. Najwięcej, bo aż 54 miejsca, zlokalizowane będą równolegle do istniejącej jezdni w sposób umożliwiający prawidłową funkcjonalność niezbędną dla obsługi ruchu i bezpieczeństwa komunikacyjnego. Obecnie jest tutaj powierzchnia bitumiczna. Przy ul. Strumykowej powstaną 22 miejsca Parkinson zlokalizowane prostopadle do assistance jezdni. Kolejne 36 miejsc powstanie przy ul. Zatonie -Marzęcin. W tym przypadku inwestycja obejmuje wykonanie miejsc parkingowych wraz z drogą wewnętrzną między nimi z uwzględnieniem wjazdu/wyjazdu na teren parkingu.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here