Powstanie plac rekreacyjny z miejscem na ognisko, placem zabaw i boiskiem

3
2863
Photo by Matthias Zomer from Pexels

Rusza kolejny przetarg na budowę placu rekreacyjnego na Jędrzychowie przy ul. Rezedowej. W ramach inwestycji powstanie m.in. boisko wielofunkcyjne, polana piknikowa z drewnianą altaną, miejsce na ognisko, ławki, leżaki, a także plac zabaw.

Co jest do zrobienia?

W czerwcu ubiegłego roku miasto ogłosiło pierwszy przetarg na budowę placu na Jędrzychowie. Wtedy nie udało się jednak wyłonić wykonawcy (czytaj więcej: Plac rekreacyjny na Jędrzychowie). Teraz po raz kolejny przymierza się do inwestycji. W nowym przetargu miasto zrezygnowało między innymi z budowy siłowni zewnętrznej z wiatą, budowy toru przeszkód z grillem, montażu urządzeń do street workout.

Czytaj za reklamą —>


 

Nowy plac zabaw na Jędrzychowie

Na placu rekreacyjnym powstanie plac zabaw. Będzie wyposażony w huśtawkę typu gniazdo, w zwykłą huśtawkę i taką z siedziskiem dla najmłodszych dzieci. Pojawi się także  piaskownica zamykana, bujaki, a także zestaw zabawowy między innymi ze wspinaczką i zjeżdżalnią.

Będzie też boisko

Czytaj za reklamą —>Mało tego na tym terenie powstanie także boisko multifunkcyjne do gry m.in. w piłkę nożną, siatkówkę, tenisa, badmintona, hokeja. Nawierzchnia boiska będzie z  z trawy syntetycznej o wymiarach 16×34 m. Boisko posiadać ma piłkochwyty wys. 6 m oraz ogrodzenie wys. 4 m. Na boisku zaprojektowano dwie tuleje montażowe do słupków mocujących siatkę na różnych poziomach oraz dwie bramki piłkarskie o wymiarach 3×2 m. Boisko wielofunkcyjne oraz plac zabaw usytuowano w odpowiedniej odległości od zabudowy jednorodzinnej co nie będzie narażało mieszkańców na nadmierne występowanie hałasu i drgań. O szczegółach przetargu przeczytacie na stronie urzędu miasta. 

 

 

 

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. ..tak jest, racja!…trzeba najpierw dobrze zrobić i przede wszystkim skończyć to, co się wcześniej zaczęło….

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here