Powstają nowe miejsca parkingowe. A to drzewo kolidowało z inwestycją (ZDJĘCIA)

0
782
fot. ZielonaNews.pl

Przy ul. Zdrojowej powstają nowe miejsca parkingowe. A na nich leży drzewo. Z pytaniem, o to, co się stało zwrócił się do nas Czytelnik, pan Piotr. Sprawę wyjaśnił nam magistrat.  – Sosna najprawdopodobniej po wczorajszym wietrze przewróciła się – poinformowała nas Monika Zapotoczna z urzędu miasta. Ale wytłumaczyła, że i tak planowano je wyciąć.
Przewrócone drzewo przy ul. Zdrojowej

Miejsca parkingowe przy ul. Zdrojowej to część inwestycji, w ramach której ma powstać 200 dodatkowych miejsc do parkowania w różnych częściach miasta. Na ul. Zdrojowej powstanie ich 18. W miejscu inwestycji jednak widać powalone drzewo. Z pytaniami, o to czy drzewo było przeznaczone do wycinki czy też uszkodzono korzenie podczas prac, skierowaliśmy się do urzędu miasta. W odpowiedzi otrzymaliśmy wyjaśnienie, że wykonawca podciął korzenie w celu wykonania miejsc zgodnie z projektem. – Jednak w trakcie realizacji okazało się, że drzewo ze względu na posadowienie wysokościowe (korzenie znajdują się powyżej parkingu) należy wyciąć – koliduje z inwestycją. W zeszłym tygodniu do Urzędu Marszałkowskiego został złożony wniosek o wycinkę dwóch drzew w tym sosny, którą widać na zdjęciu. Sosna  najprawdopodobniej po wczorajszym wietrze przewróciła się – wyjaśniła nam M. Zapotoczna.

Będą nasadzenia zastępcze?
Zapytaliśmy także, czy planowane są nasadzenia zastępcze. – Jak dostaniemy decyzję na wycinkę, wówczas okaże się czy będą nasadzenia zastępcze – informuje M. Zapotoczna.

Przypominamy, że łącznie w ramach tego zadania ma powstać ponad 200 miejsc parkingowych w różnych częściach miasta. Łączny koszt inwestycji to ponad 2 mln zł (o szczegółach przeczytacie tutaj: Nowe miejsca parkingowe w Zielonej Górze).

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here