Potrącenie pieszej i rowerzysty. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu (WIDEO)

0
1178
fot. Lubuska Policja

W ostatnim czasie w Zielonej Górze doszło do dwóch poważnych zdarzeń z udziałem rowerzysty i pieszej. Obydwa miały miejsce na ulicy Wyszyńskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Wiśniową.

Potrącenie 15-latki

fot. Lubuska Policja

W czwartek /22.07/ około południa, kierujący osobowym nissanem potrącił na wyznaczonym przejściu dla pieszych 15-latkę. – 70-letni kierowca tłumaczył policjantom, że wcześniej zatrzymał się przed przejściem gdzie przepuścił pieszych, następnie ruszył ale na kolejnym przejściu nie zauważył pieszej. Dziewczynka przechodząca przez jezdnię widząc, że samochód się nie zatrzymuje próbowała uciekać, ale niestety nie zdążyła. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu. Na szczęście prędkość pojazdu była niewielka i 15-latka nie odniosła poważniejszych obrażeń, chociaż po samym zdarzeniu została zabrana do szpitala na badania – informuje policja.

Wypadek z udziałem rowerzysty

fot. Lubuska Policja

Dzień później, w rejonie tego samego skrzyżowania doszło do poważniejszego zdarzenia – wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. -Kierująca skodą Fabią 31-latka jadąc lewym pasem jezdni w kierunku ulicy Łużyckiej ominęła pojazd, który zatrzymał się na prawym pasie, aby ustąpić pierwszeństwa znajdującemu się na przejeździe rowerzyście. Doszło do potrącenia 68-letniego mężczyzny jadącego rowerem. Na skutek uderzenia mężczyzna upadając uderzył głową o asfalt, a po badaniach okazało się, że doszło do poważnego urazu głowy. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek. Także to zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego – informuje policja.

I prosi by dbać o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych oraz rowerzystów i pamiętajmy, że w razie zdarzenia z ich udziałem, zarówno piesi jak i rowerzyści ponoszą dużo poważniejsze konsekwencje z utratą zdrowia, a nawet życia włącznie. – Bądźmy szczególnie ostrożni przy gwałtownych zmianach pogody – nagłych opadach deszczu czy oślepiającym słońcu, które może utrudniać widoczność i zmniejszać koncentrację kierujących. Pieszych natomiast i rowerzystów prosimy o to aby przed wejściem czy wjazdem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść i przejechać na drugą stronę jezdni. Bądźmy czujni i cały czas kontrolujmy to co dzieje się na drogach. – wyjaśnia policja.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here