Potrącenie motocyklisty i osoby jadącej na hulajnodze (WIDEO)

0
351

– Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu  to W Zielonej Górze niewłaściwe zachowanie za kierownicą skończyło się potrąceniem kierującego hulajnogą i motocyklisty. Jedno ze zdarzeń zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

W środę w Zielonej Górze doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń – jednego z udziałem motocyklisty, a w drugim uczestniczył kierujący hulajnoga elektryczna. – O tym jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności na skrzyżowaniach oraz w rejonach przejść dla pieszych z przejazdami dla rowerów, przekonało się wczoraj dwóch kierujących samochodami osobowymi – informuje rzeczniczka policji.

Jak informuje policja przed godziną 13, na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z ulicą Reja, doszło do potrącenia motocyklisty. Kierujący osobowym oplem skręcając w ulicę Reja nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście i doprowadził do zderzenia. – Przebieg zdarzenia nie budził żadnych wątpliwości, bo zostało ono zarejestrowane przez miejskie kamery monitorujące. Pomimo, że zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, a motocyklista trafił na badania do szpitala, okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierujący oplem 76-letni mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych – wyjaśnia policja. 

W tym samym czasie, w innym miejscu Zielonej Góry, jadący osobowa mazdą 30-latek potrącił przejeżdżającego przejazdem dla rowerów kierującego hulajnogą. – Niestety tym razem obrażenia poszkodowanego były poważniejsze. Ze złamaną ręką został odwieziony do szpitala, a zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy, więc sprawę rozstrzygnie sąd – informuje policja. 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here