Reklama
Reklama
Reklama
niedziela, 7 czerwca, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaWydarzeniaMiejskiePościg po Zielonej Górze: dwóch mężczyzn wpadło z narkotykami

Pościg po Zielonej Górze: dwóch mężczyzn wpadło z narkotykami

Zielonogórska policja poinformowała o skutecznej akcji, dzięki której zatrzymano dwóch mężczyzn posiadających znaczne ilości narkotyków. Wszystko zaczęło się w piątek, 4 października, na jednym z osiedli w mieście.

Funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn i postanowili ich wylegitymować. Ci jednak nie zamierzali czekać – rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu policjantom udało się zatrzymać 32-latka, natomiast jego 31-letni kompan próbował uciec, przeskakując ogrodzenie i wyrzucając torbę, w której później znaleziono spore ilości suszu roślinnego.

Kolejne narkotyki w mieszkaniu

Policjanci przeszukali też mieszkania obu zatrzymanych. W jednym z nich odkryli kolejne narkotyki, również w dużej ilości. Badania potwierdziły, że chodzi o marihuanę.

Grozi im do 10 lat więzienia

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyznom zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za taki czyn grozi im od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Skuteczna praca policji

Jak podkreśla zielonogórska policja, profesjonalizm, szybka reakcja i współpraca funkcjonariuszy znów przyniosły efekty – osoby związane z narkotykami zostały wyeliminowane z ulic miasta. To także dowód, że dobrze prowadzona praca operacyjna naprawdę działa w walce z przestępczością narkotykową.

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Kopciuchy trują nie tylko zimą

Smog z kopciuchów, czyli starych pieców, to nie jest problem sezonowy. Rozmowa z dr Anną Śniady, lekarzem pulmonologiem. Czym właściwie jest smog? Dr Anna Śniady, pulmonolog:...

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj