Poranna kontrola policji. Zatrzymany pijany kierowca

0
607
fot. KMP Zielona Góra

Dzisiaj od rana zielonogórscy policjanci ruchu drogowego kontrolowali trzeźwość w okolicach ronda Wilkanowo-Słone na K-27. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi.

Jeden z kierujących miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu…– informuje zielonogórska policja. Nie jest to odosobniony przypadek na przestrzeni ostatniego tygodnia. W miniony weekend policja zatrzymała aż trzech kierowców „pod wpływem”, a jeden z nich miał 2 promile alkoholu w organizmie i spowodował kolizję (czytaj więcej: Policja zatrzymała nietrzeźwych kierowców).

Konsekwencje kierowania pod wpływem alkoholu mogą być tragiczne. Pijany kierowca stwarza zagrożenie na drogach dla siebie i innych uczestników ruchu. Policja przypomina również, że kierujący będący w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tys. zł grzywny, a także grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy jednak, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu zagraża bezpieczeństwu  innych, co jest szczególnie bulwersujące, gdy będąc w takim stanie, kierujący przewozi swoich najbliższych.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here