Ponad 12 tys. lubuskich przedsiębiorców zwolnionych ze składek

0
290
fot. ZielonaNews.pl

Niemal 16 mln. – tyle wynosi kwota zwolnień ze składek, z których skorzystali Lubuszanie. Lubuskie oddziały ZUS zatwierdziły już pierwsze wnioski. Z ulgi na razie skorzystało ponad 12 tys. przedsiębiorców.
Specjalny system do rozpatrywania wniosków

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalny system do rozpatrywania wniosków o pomoc z tzw. tarczy antykryzysowej. To ułatwia i przyśpiesza wypłatę świadczeń. Podobny system był już wykorzystywany przy weryfikacji wniosków o przejście na emeryturę.

– Przedsiębiorcy którzy składali wniosek i są uprawnieni do ulgi otrzymają informację o zwolnieniu ze składek na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Aby odebrać odpowiedź z ZUS, wystarczy zalogować się do swojego konta, wejść w zakładkę „Dokumenty i wiadomości” i w skrzynce odbiorczej przejść do dokumentów wymagających poświadczenia odbioru – wyjaśnia Agata Muchowska, rzeczniczka lubuskiego ZUS.

Kto skorzysta ze zwolnienia ze składek?
Ze zwolnienia ze składek mogą skorzystać małe firmy, które zgłaszają do ubezpieczeń społecznych maksymalnie 9 osób. Firmy zatrudniające od 10 do 49 osób mogą zostać zwolnione z 50 proc. kwoty składek. Z ulgi mogą skorzystać również spółdzielnie socjalne, niezależnie od liczby osób zgłaszanych do ubezpieczeń.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here