Ponad 10 mln zł na rehabilitację by umożliwić chorym powrót do pracy

0
113
Designed by Javi_indy

Zarząd województwa zwiększył środki przeznaczone na dofinansowanie projektów w ramach konkursu dotyczącego rehabilitacji zdrowotnej.  Kwotę konkursu zwiększono z 8,9 mln zł na 10,7 mln zł. Program polityki zdrowotnej dla Lubuskiego skierowany jest do osób pracujących i powracających do pracy w zakresie rehabilitacji medycznej schorzeń układu ruchu i obwodowego układu nerwowego związanych ze sposobem wykonywania pracy.

Jednocześnie zwiększy się liczba osób objętych programem zdrowotnym z 12 200 do 14 640 osób (wskaźnik wzrósł o 20% w stosunku do pierwotnej wartości). Nabór wniosków przeprowadzono od dnia 29 czerwca 2018 r. do dnia 20 lipca 2018 r.

W ramach konkursu realizowane będą zadania dotyczące promowania  trwałego  i  wysokiej  jakości  zatrudnienia, wspierania mobilności pracowników oraz aktywnego i zdrowego starzenia się. Wspierane będą działania  w  zakresie rehabilitacji  zdrowotnej,  ułatwiające  powrót  rekonwalescentów  na  rynek  pracy poprzez wdrożenie programów w  kierunku  rehabilitacji  medycznej  umożliwiających powrót do pracy.

Źródło: UMWL

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here