Pomysł na ciekawe hobby – konkursy internetowe

0
89
Business photo created by kues - www.freepik.com

Konkursy internetowe to dziedzina marketingu, która jest bardzo chętnie wykorzystywana przez rozmaite firmy do promocji swojej marki i oferty produktowej. Dlaczego? Ponieważ jest to metoda bardzo efektywna, a przy tym stosunkowo prosta w użyciu. A co mają z tego osoby biorące udział w konkursach? Oczywiście nagrody… duuużo nagród do zdobycia!

Czas wakacji to okres, w którym chętnie dokonujemy nie tylko remontów mieszkań, ale też odświeżamy swoje diety, nawyki i hobby. A udział w konkursach internetowych to zajęcie, które gromadzi wokół siebie bardzo wiele osób. Wizja zdobycia lukratywnej nagrody przyciąga jak magnes. A jeżeli jest to połączone z dobrą zabawą to w sumie dlaczego by nie spróbować?

W końcu większość hobby jest kosztowne, ponieważ trzeba zakupić sprzęt, produkty kolekcjonerskie, ukończyć kurs instruktażowy itd. Tymczasem konkursy internetowe nie tylko naszego budżetu nie nadwyrężają, ale też mogą się wydatnie przyczynić do jego podreperowania.

Od czego jednak zacząć? Dobrym pomysłem jest poszukiwanie konkursów, które najlepiej wpisują się w zakres naszych talentów i zainteresowań. Sprzyjać może też pora roku. Obecnie mamy lato, a latem np. większość z nas chętnie podróżuje robiąc przy tym dziesiątki zdjęć.

Jeżeli mamy do tego dryg, to z całą pewnością warto zerknąć na konkursy fotograficzne. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu akcje promocyjne polegają na nadsyłaniu zdjęć wpisujących się w daną tematykę.

Co ciekawe, znaleźć możemy konkursy fotograficzne przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak i dla zupełnych amatorów. Te drugie zwykle organizowane są na kanałach social media dużych marek. Z całą pewnością nie trzeba w nich mieć lustrzanki za kilka tysięcy złotych, żeby móc powalczyć o jakąś fajną nagrodę. Ważniejsza jest tu pomysłowość i oryginalne podejście do zadania postawionego przez organizatorów.

Konkursy fotograficzne dla profesjonalistów to już w kolei zupełnie inna bajka. Tu faktycznie lepiej rozsądnie mierzyć siły na zamiary, ponieważ bez odpowiedniego doświadczenia nasze szanse na zwycięstwo są bliskie zeru.

Inną ciekawą kategorią konkursów, która trafi przede wszystkim do artystycznych dusz są konkursy plastyczne. Kiedyś większość tego typu akcji polegało na przesłaniu drogą poczty tradycyjnej odręcznie wykonanych rysunków na kartce papieru. Akcje o tego typu zasadach wciąż się odbywają, ale konkursy plastyczne mocno ewoluowały ponad ten zakres. Obecnie wiele prac można przesyłać drogą elektroniczną. Sama technika ich wykonania też nie ogranicza się już wyłącznie do tworzenia rysunków za pomocą farb czy kredek. W dzisiejszych czasach w ruch idą także programy graficzne, tablety do rysowania, kolaże elektroniczne itd. Warto zwracać na to uwagę w regulaminie danej akcji, aby nie okazało się, że nasza praca, choć ładna, to nie spełnia wymogów technicznych, aby mogła być brana pod uwagę jako zwycięzca.

Konkursy plastyczne zwykle dzielą się też na te przeznaczone dla dzieci oraz dorosłych. Oczywiście nagrody także są dobrane stosowanie do wieku potencjalnych uczestników.

Konkursy fotograficzne oraz plastyczne to tylko przyczółek ogromnego świata jakim są konkursy internetowe z nagrodami. Wybór ich rodzajów jest przeogromny, a dzięki temu praktycznie każdy może znaleźć coś dla siebie. Wiele akcji promocyjnych z nagrodami ma na tyle proste zasady i wymagania, że nie wymagają od uczestników praktycznie żadnych ponadprzeciętnych talentów, a do zwycięstwa prowadzi odrobina szczęścia. Internetowe konkursy z nagrodami to hobby, którym zdecydowanie warto się zainteresować jeżeli lubisz spędzać czas w sposób ciekawy, ale i pożyteczny.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here