Półtora tysiąca Lubuszan skorzystało z e-wizyty w ZUS

0
144
fot. ZielonaNews.pl

Od października ubiegłego roku klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą załatwiać swoje sprawy „twarzą w twarz” z ekspertem bez wychodzenia z domu. Jest to możliwe poprzez e-wizytę. W Lubuskiem z takiego rozwiązania skorzystało do tej pory blisko półtora tysiąca osób.
Odwiedzanie ZUS online

Żeby odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub inne urządzenie z kamerą, mikrofonem i internetem. Można samemu wybrać dogodny termin i godzinę wizyty, wystarczy wejść na stronę zus.pl w zakładkę „e-wizyta” a następnie kliknąć okienko „umów się na wizytę”. Spotkania odbywają się w godzinach od 9:00 do 14:30. Podczas rezerwacji trzeba podać swoje dane, wybrać dzień i godzinę oraz temat spotkania. Dzień przed wizytą klient otrzyma na wskazany podczas rejestracji numer telefonu SMS-a z przypomnieniem. Natomiast godzinę przed spotkaniem, na wskazany adres przyjdzie mail z linkiem, po kliknięciu w którego nastąpi połączenie z pracownikiem ZUS. Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości.

W sprawach zasiłków oraz emerytur
Podczas e-wizyty w ZUS można załatwić sprawy związane z emeryturami i rentami (także międzynarodowymi), wypłatą zasiłków, prowadzeniem firmy, czy potwierdzeniem profilu PUE, ale również porozmawiać z doradcą do spraw ulg i umorzeń. W sprawach zasiłków oraz emerytur i rent klienci mogą także umawiać się na konsultacje w języku migowym PJM Warto dodać, że e-wizytę w ZUS mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące. Na stronie e-wizyt zastosowano bowiem kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here