Położono asfalt przy ul. Batorego pod wiaduktem (ZDJĘCIA, WIDEO)

4
2517
fot. ZielonaNews.pl

Zgodnie z zapowiedziami w tym tygodniu został położony asfalt na ul. Batorego pod wiaduktem. Koniec prac przy tej długo wyczekiwanej inwestycji coraz bliżej.

Asfalt przy ul. Batorego już jest

Na placu budowy praca wre. Pierwsza warstwa asfaltu już jest położna. Do świąt wykonawca powinien uporać się ze wszystkimi pracami i w końcu będziemy mogli tędy przejechać. Wszelkie przebudowy podziemne zostały zakończone. Stabilizacja drogi i podbudowa tłuczniowa została wykonana. Droga została wyprofilowana.

Od sierpnia trwają prace przy przebudowie drogi

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia ruszył remont drogi pod wiaduktem. Zgodnie z zapowiedziami ma być gotowa pod koniec roku (czytaj więcej: Remont drogi pod wiaduktem przy ul. Batorego). W marcu poznaliśmy wykonawcę przebudowy ul. Batorego. Jedynym chętnym do realizacji zadania była firma Budimex, która za wykonanie zadania zaproponowała ponad 3 mln zł. To o 2,6 mln zł więcej niż zakładało miasto. Mimo to magistrat dołożył brakujące fundusze. (Czytaj więcej: Miasto dopłaci ponad 2 mln zł do remontu przy ul. Batorego).

4 KOMENTARZE

  1. Kilka lat przygotowań, dwa przetargi, niemal dwa lata budowy, a prześwit wiaduktu szerszy o chodnik. Żadnej rezerwy miejsca na to co mogą ludzie potrzebować za 40 lat…

  2. Kiedy kolejne nowe przejazdy nad torami w innych miejscach Zielonej Góry? Bo ten przejazd nic nie zmienia.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here