Polisolokaty Skandia – jak z nich zrezygnować i odzyskać 100% wartości rachunku?

0
326
fot. materiały prasowe

Polisolokaty Skandia, towarzystwa działającego dzisiaj pod nazwą Vienna Life były jednym z chętniej wybieranych przez kosumentów rozwiązań, które miało stanowić atrakcyjną lokatę kapitału. Problemy pojawiły się dopiero, gdy niektórzy klienci chcieli z tych polis rezygnować. Okazało się bowiem, że rezygnacja z polisolokaty zwiąże się z tak wysokimi kosztami, że uszczuplają one znacznie zyski klienta. 

Skandia – rezygnacja z polisolokaty

Czy można bez ryzyka zrezygnować z polisolokat w Skandia Vienna Life?

Skandia – rezygnacja z polisolokaty

Skandia Vienna Life rezygnacja – to hasło wyjątkowo często wpisywane w wyszukiwarkę przez zszokowanych klientów, którzy uświadamiają sobie, jak wysokie opłaty mają ponieść w związku ze zgłoszeniem chęci odstąpienia od kontynuacji świadczenia usługi w postaci polisolokaty. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że narzucanie tak wysokich opłat zostało przez UOKiK uznane ze rozwiązanie uderzające w równowagę kontraktową, równorzędność stron umowy oraz dobre obyczaje. Za naruszenie zbiorowych dóbr konsumenta Prezes UOKiK uznał:

  • przeniesienie wszelkich negatywnych następstw zawarcia umowy czy też jej wypowiedzenia na właściciela polisy.

  • ustalenie wartości wykupu na wysokim poziomie, który służyć ma przerzuceniu na właściciela polisty m.in. kosztów początkowych zawarcia umowy, w tym kosztów akwizycji;

  • przeniesienie całego ryzyka zamiany wartości jednostek funduszy na właściciela polisy;

  • pobieranie opłat w wyniku rezygnacji z umowy, które to opłaty obniżają znacznie wartość UFK, a tym samym należy je traktować jako materialne ograniczenie prawa do zerwania umowy ze Skandią;

Regulacje Prezesa UOKiK dotyczą między innymi takich Multiportfeli Sandia Vienna Life jak: Złoty Wiek, Spektrum, Horyzont, Nawigator. Łączna lista obejmuje 135 wzorców umów.

Czy można bez ryzyka zrezygnować z polisolokat w Skandia Vienna Life?

Zerwanie umowy ze Skandia Vienna Life nadal może okazać się trudne i wiązać z wysokimi kosztami. Aby ich uniknąć, trzeba skorzystać z decyzji UOKiK i umiejętnie przeprowadzić całą procedurę. Niestety nie każda osoba czuje się na tyle komfortowo w języku prawniczo-finansowym, aby polemizować ze świetnie przygotowanymi pracownikami Vienna Life, czyli wcześniej Skandia Życie. Jeśli planujesz zerwać taką umowę lub już to zrobiłeś i w wyniku tego ruchu straciłeś część środków z rachunku, zgłoś się do specjalistów zajmujących się przeprowadzeniem klientów przez rozwiązanie umowy bez naliczania bezpodstawnych opłat likwidacyjnych. Nawet jeśli twoje postępowanie się już zakończyło, możesz wnosić o zwrot bezprawnie przejętych przez ubezpieczyciela środków.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here