Polisa NNW dla dziecka – jak wybrać najlepszą?

0
49
fot. pixabay.com

Ubezpieczenie domu, samochodu, na życie czy też na czas wyjazdu uznajemy za pewnego rodzaju standard. Popularnością cieszą się również polisy, które chronią dziecko. Zazwyczaj tego typu oferty pojawiają się na początku roku szkolnego, ponieważ placówki także zachęcają do tego, by ubezpieczać podopiecznych. Pojawiają się oferty grupowe przygotowywane przez firmy dla konkretnej szkoły czy przedszkola. Wielu rodziców też wykupuje indywidualne polisy.

  1. Dobre ubezpieczenie NNW
  2. Sprawdzaj kwoty
  3. Idealne ubezpieczenie dla dziecka

Dobre ubezpieczenie NNW

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że wypadki się zdarzają i często to właśnie dzieci ze względu na swoją aktywność są najbardziej narażone na to, że zrobią sobie krzywdę. W przypadku jakichkolwiek problemów oczywiście rodzice starają się zapewnić maluchowi jak najlepszą pomoc – także tę medyczną. Odpowiednio dopasowane ubezpieczenie może być wsparciem w czasem bardzo kosztownym leczeniu i rehabilitacji. I dlatego właśnie wykupuje się polisę NNW.

Ubezpieczenie dziecka to polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zakres oraz szczegółowe warunki są oczywiście określone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, a rodzice mogą liczyć na wsparcie finansowe w przypadku jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu. Na podstawie oceny procentowej, która jest umieszczona w tabeli, jest obliczane, jaka kwota z sumy gwarantowanej zostanie wypłacona. Oczywiście, im uraz czy choroba będą mniej poważne, tym mniej pieniędzy otrzymamy. W przypadku trwałej utraty zdrowia, kalectwa czy śmierci dziecka zostanie natomiast przekazana cała kwota ubezpieczenia. Warto przy wyborze polisy sięgnąć do porównywarek https://porownywarka-ubezpieczen.pl/zanim-kupisz-nnw-dla-dziecka-w-szkole-sprawdz-ranking/, ponieważ pozwalają one szybko znaleźć najlepszą dla nas opcję.

Sprawdzaj kwoty

Przede wszystkim przy wyborze ubezpieczenie trzeba zwrócić uwagę na to, na jaką kwotę opiewa. Zakłada się obecnie, że powinno to być minimum 30 000 złotych. Poza tym przeanalizuj zakres wypadków. Musi być maksymalnie szeroki – czyli obejmować urazy fizyczne takie jak złamania czy skręcenia, ale także inne obrażenia oraz poważne schorzenia. Polisa dla dziecka musi działać nie tylko w Polsce i dotyczyć także czasu pozaszkolnego. Choć placówki edukacyjne oferują rodzicom wykupienie polis specjalnie przygotowywanych dla danej szkoły lub przedszkola, warto sprawdzić, czy są one na pewno korzystne. Chodzi o to, że w tym wypadku mamy do czynienia z grupowym ubezpieczeniem, co wpływa oczywiście na atrakcyjną cenę, ale jej zakres może być niewystarczający. Warto pamiętać o tym, że wykup takiej polisy nie jest obowiązkowy, co nie znaczy, że opłaca się rezygnować z ubezpieczenia NNW. Czasem po prostu warto przejrzeć porównywarki-ubezpieczeń.pl, by przekonać się, że za nieco wyższą składkę otrzymujemy zdecydowanie lepszą ofertę. Propozycje grupowe mogą być mało satysfakcjonujące w przypadku jakiegokolwiek urazu i może się okazać, że w trudnej sytuacji wsparcie finansowe będzie po prostu nieadekwatne. I dlatego właśnie wielu opiekunów samodzielnie wybiera dzieciom polisy.

Idealne ubezpieczenie dla dziecka

Wystarczy w porównywarce ubezpieczeń wpisać swoje dane, określić ważne kryteria, aby uzyskać dostęp do ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Poza wysokością składki w szybki sposób można także sprawdzić sumę ubezpieczenia oraz uzyskuje się dostęp do dokumentów takich jak OWU. Zestawienie różnych propozycji pozwala dokonać szybkiej selekcji, ale nie zwalania nas z obowiązku zapoznania się ze wszystkimi regulaminami i oczywiście z treścią umowy. Praktyka pokazuje, że nie opłaca się oszczędzać na zdrowiu, a relatywnie niewielka składka nie jest dużym obciążeniem budżetu, a w razie wypadku można liczyć na pomoc.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here