Policyjny śmigłowiec, drony, psy ratownicze są zaangażowane w poszukiwania 80-latki (ZDJĘCIA)

0
305
fot. Lubuska Policja

Już cztery doby trwają poszukiwania zaginionej 80-latki, która w czwartek (15 listopada) wyszła na grzyby i do chwili obecnej nie ma z nią żadnego kontaktu. W poszukiwaniach bierze udział kilkudziesięciu policjantów, strażaków oraz służby leśne i mieszkańcy miejscowości, z której pochodziła kobieta. Do akcji poszukiwawczej zaangażowano wiele osób oraz m.in. policyjny helikopter, drony oraz psy ratownicze.
Stanisława Blat zamieszkała w miejscowości Wielisławice (powiat strzelecko-drezdenecki) wyszła w czwartek (15 listopada) około godziny 12 na grzyby, prawdopodobnie do pobliskiego lasu. Do chwili obecnej nie wróciła do miejsca zamieszkania, nie nawiązała również żadnego kontaktu. Stanisława Blat w chwili wyjścia z domu ubrana była w ciemną bluzę i spodnie, a na głowie miała opaskę. Kobieta zabrała ze sobą białe wiadro. Co charakterystyczne, poruszała się o lasce.
Zaraz po pierwszej informacji o zaginięciu, w poszukiwania zaangażowano kilkudziesięciu policjantów, strażaków oraz służby leśne i mieszkańców Wielisławic. Przeczesano okoliczne lasy i pola, sprawdzono zabudowania. W działaniach wykorzystano policyjny śmigłowiec, drony z kamerami termowizyjnymi oraz specjalnie wyszkolone psy ratownicze. Policjanci sprawdzają każdą informację, która może przyczynić się do odnalezienia zaginionej. Dlatego też osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę o możliwym miejscu przebywania 80-latki proszone są o kontakt z Komendą Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here