Policyjny pościg ulicami Zielonej Góry. Uciekający uderzył w inne auto (WIDEO)

0
869
fot. KMP Zielona Góra

W nocy, 8 sierpnia, zielonogórscy policjanci wytypowali do rutynowej kontroli kierującego fordem poruszającego się Szosą Kisielińską. Mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać.
Policyjny pościg. Zaczął uciekać na widok policji

Kierujący fordem na widok radiowozu i sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych nie tylko się nie zatrzymał, ale podjął próbę ucieczki. Mundurowi błyskawicznie ruszyli w pościg, a o zaistniałej sytuacji powiadomili dyżurnego.- Kierujący nie uciekł jednak daleko i zaledwie po kilku minutach został zatrzymany przez policjantów. Niestety uciekając wjechał na osiedlowy parking, gdzie uderzył w zaparkowanego volkswagena – tłumaczy Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji. Mężczyzna próbował uciekać pieszo, ale mundurowi natychmiast go dogonili. Powód ucieczki policjanci poznali po badaniach i sprawdzeniu w bazie danych. Okazało się, że 43-letni mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania, a ponadto kierował pod wpływem środków odurzających.

Jaka czeka go kara?
43-letni kierujący odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i kierowanie pomimo cofniętych uprawnień oraz jazdę pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem środków odurzających. Za te przestępstwa według kodeksu karnego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kolizję, którą w czasie ucieczki spowodował na osiedlowym parkingu – wyjaśnia M. Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here