Policyjny pościg. Kierował bez uprawnień i był pod wpływem amfetaminy

0
196
fot. ZielonaNews.pl

Sulechowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący był pod wpływem amfetaminy, nie miał uprawnień do kierowania, a uciekając przed policjantami popełnił kilkanaście wykroczeń oraz doprowadził do kolizji z innym pojazdem.W poniedziałek ok. godz. 17, na jednej z ulic Sulechowa, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji chcieli zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Renault Megane. Niestety kierujący pojazdem zignorował sygnały do zatrzymania, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast powiadomili dyżurnego sulechowskiego komisariatu, a ten skierował do pomocy  inne patrole.  Policjanci próbowali zatrzymać mężczyznę, ale ten nie reagował stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego – informuje zielonogórska policja.Nie reagował na policyjne sygnały

Uciekający kierowca nie reagował na policyjne sygnały, a uciekając popełniał kolejne wykroczenia m.in.: nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, omijał pojazdy, które zatrzymały się, żeby przepuścić pieszych, wyprzedzał przed przejściem dla pieszych, wyprzedzał na skrzyżowaniu, aż w końcu spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym doprowadzając do kolizji z innym, prawidłowo jadącym samochodem.

Czytaj dalej za reklamą —> Był już notowany za inne przestępstwa

Mężczyzna po kilku kilometrach został zatrzymany. Okazało się, że to 42-letni mieszkaniec okolic Sulechowa, znany policji i wcześniej wielokrotnie notowany za inne przestępstwa. – Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, jazdę bez uprawnień oraz kierowanie po narkotykach, ponieważ badanie na obecność środków odurzających w organizmie wykazało, że kierował będąc pod wpływem amfetaminy. Za te przestępstwa według kodeksu karnego grozi kara pozbawieni wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Osobne postępowanie zostanie wszczęte w stosunku do mężczyzny w związku z wykroczeniami, które popełnił uciekając przed policjantami – informuje policja.

Źródło: KMP Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here