Policyjne kontrole z drona. W ciągu trzech godzin ujawniono 42 wykroczenia (ZDJĘCIA)

0
490
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego podczas prowadzonych w środę (27 lipca) działań postanowili z wykorzystaniem drona sprawdzić jak zachowują się kierujący przed znakami „STOP” w Nowogrodzie Bobrzańskim.
Jak się okazało, tylko podczas 3 godzin pracy drona mundurowi ujawnili aż 42 wykroczenia. Wśród nich 33 dotyczyły właśnie niezatrzymania się przed znakiem „STOP”. Kierujący zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 300 zł i otrzymali po 2 punkty karne – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Zatrzymywanie przed znakiem STOP
Jak wyjaśnia policja kierujący samochodem, zwłaszcza znajdując się w nowych miejscach nie zawsze mają świadomość czy skrzyżowanie dróg jest bezpieczne. Ich czujność powinien wzbudzać zwłaszcza ustawiony znak B20, czyli „STOP”. Ten znak ustawiany jest w miejscach gdzie wyjazd z drogi może być szczególnie niebezpieczny lub przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym.  Zielonogórska policja otrzymywała sygnały od mieszkańców Nowogrodu Bobrzańskiego, że niewiele osób zatrzymuje się przed znakiem STOP znajdujący się przy drodze krajowej numer 27. –To właśnie przy tej ruchliwej trasie ustawione są znaki „STOP” lekceważone przez kierujących, co stwarza poważne niebezpieczeństwo doprowadzenia do wypadku czy kolizji – informuje M. Barska. Efekt kontroli nie pozostawił złudzeń – policja ujawniła aż 42 wykroczenia w ciągu zaledwie 3 godzin. 

Nie stosowanie się do znaków może być tragiczne w skutkach
Policja przypomina także, jak niebezpieczne może być lekceważenie tego znaku. – Pokazały to dwa ostatnie zdarzenia z Zielonej Góry i Dąbrówki Wielkopolskiej. W Zielonej Górze kierująca nie zatrzymała się przed niestrzeżonym przejazdem i wjechała pod pociąg. Samochód został zniszczony a kierująca odwieziona do szpitala z obrażeniami. W Dąbrówce Wielkopolskiej natomiast doszło do tragicznego w skutkach wypadku.  Kierujący samochodem osobowym wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy wprost pod szynobus. Niestety w tym wypadku śmierć poniosły aż 3 osoby podróżujące tym samochodem – informuje policja.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here