Policyjne kontrole. Ponad sto pojazdów było kontrolowanych. Posypały się mandaty

0
260
fot. Lubuska Policja

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego podsumowali prowadzone w piątek (19.05) działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. – Skontrolowali ponad 100 pojazdów, ujawnili 85 wykroczeń – w tym aż 68 to przekroczenia prędkości. Dwóch kierujących straciło swoje uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka policji. 
Skontrolowali ponad sto pojazdów

Zielonogórscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przez cały dzień prowadzili w miniony piątek (19.05) działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. – Mundurowi skontrolowali ponad 100 pojazdów, ujawnili 85 popełnionych przez kierujących wykroczeń, w tym aż 68 związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. 44 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi, wobec 5 wnioski o ukaranie zostaną skierowane do sądu. Natomiast dwóch kierujących straciło w piątek swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, bo przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h  – informuje rzeczniczka policja.

Gdzie najczęściej dochodzi do wypadków?
Z danych policji wynika, że w 2022 roku na terenie powiatu zielonogórskiego odnotowano 18 wypadków drogowych spowodowanych niedostosowaniem prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku których 4 osoby poniosły śmierć, a 18 zostało rannych. – Odcinki, do których dochodzi najczęściej do zdarzeń drogowych z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze to K27, S3, K32 i W282 – wylicza policja.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here