Policja zapowiada kontrole na drogach

0
216
fot. ZielonaNews.pl
Lubuska policja zapowiada weekendowe kontrole na drogach. – Lubuscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych, służyć im pomocą oraz kontrolować zachowanie kierowców i pieszych na drogach całego regionu – informuje Lubuska Policja.Policja kontroluje i nie zwalnia tempa

Policja przypomina, że w ubiegłym rok w województwie lubuskim był najbezpieczniejszy w historii pod względem ilości zdarzeń drogowych. – W tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa, dlatego już od pierwszych dni aktywnie dbamy o bezpieczeństwo na lubuskich arteriach. Już za chwilę czeka nas „długi weekend”. Od czwartkowego popołudnia (5 stycznia) lubuscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych oraz służyć im pomocą. Wiele osób wykorzystując dłuższy odpoczynek przemierzać będzie spore odległości, dlatego obecności mundurowych nie może zabraknąć – tłumaczy policja.

Wideorejestratory i urządzenia do badania trzeźwości

Policjanci w szczególności będą zwracać uwagę na nadmierną prędkość. Wykorzystają nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami. – W ruch pójdą także urządzenia do badania trzeźwości kierujących, aby wyeliminować z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców. Stróże prawa będą czuwać nad bezpieczeństwem nie tylko z lądu, ale także z powietrza. W tym pomogą nowoczesne drony, od kilku lat skutecznie wykorzystywane przez policjantów drogówki – informuje policja.Jak przygotować się do drogi?

Policja radzi także by przed podróżą przygotować pojazd i sprawdzić jego stan techniczny. –  Sprawdźmy oświetlenie, którego poprawne działanie przy aktualnej aurze jest niezbędne do bezpiecznego podróżowania. Zwróćmy uwagę także na płyny eksploatacyjne oraz stan naszych opon, aby podróż minęła nam bez niechcianych niespodzianek – tłumaczy policja.
Z kolei piesi powinni mieć elementy odblaskowe. – Korzystający z odblasku jesteśmy widoczni z dużo większej odległości, co pomaga kierowcy nas zauważyć, a co za tym idzie znacznie poprawia nasze bezpieczeństwo. Zbliżając się do przejścia dla pieszych zachowajmy szczególną ostrożność – tłumaczy policja.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here