Policyjna para po służbie zatrzymała pijanego kierowcę

1
2024
fot. KMP Zielona Góra

Po raz kolejny policjanci udowodnili, że także po służbie skutecznie reagują na łamanie prawa i zapewniają bezpieczeństwo. – Dwoje funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w różnych jednostkach, a prywatnie są parą, podczas swojego wolnego czasu zatrzymało w Głoskowie (powiat piaseczyński) nietrzeźwego kierującego, który miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Dziwnie poruszający się pojazd

– W niedzielę (19 września) starszy posterunkowy Wiktoria Zasimuk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze podróżowała samochodem ze swoim narzeczonym sierżantem Marcinem Mokrzańskim z VIII Kompanii Oddziału Prewencji Policji Komendy Stołecznej Policji w Warszawie – informuje M. Barska.  Około godziny 20 jadąc przez miejscowość Głosków w powiecie piaseczyńskim policjanci zauważyli dziwnie poruszający się samochód marki Volkswagen. – Pojazd najeżdżał na chodniki, pobocza i nie potrafił zachować jednego toru jazdy. Starszy posterunkowy Wiktoria Zasimuk zajechała drogę osobówce zmuszając kierującego do zatrzymania. Policjanci podbiegli do zatrzymanego samochodu i szybko wyjęli kluczyk ze stacyjki. Kierujący oświadczył, że pił alkohol i nie posiada prawa jazdy. Mężczyzna mówił bełkotliwie i była od niego wyczuwalna silna woń alkoholu – wyjaśnia rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Miał 1,8 promila alkoholu

Policjanci zadzwonili na numer alarmowy i czekali na miejscu na zmotoryzowany patrol z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Zatrzymanym kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Opoczno w województwie łódzkim, którego badanie wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. – Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego samochód zabrany przez pomoc drogową. 30-latek odpowie za przestępstwo z artykułu 178a kodeksu karnego – prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, obligatoryjnie zasądzona zostanie grzywna w wysokości minimum 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata. Dodatkowo za brak uprawnień do kierowania policjanci mogą nałożyć mandat karny w wysokości 500 złotych lub skierować wniosek o ukaranie do sądu – informuje policja.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Ale że co? Że zrobili coś, co jest naturalnym odruchem? Będąc policjantami zasłużyli na pochwałę? Oczywiście popieram i pochwalam takie zachowanie, ale po co tyle szumu?
    Wiele lat temu doprowadziłem do ujęcia pijanych kierowców, jednego w Lubinie, drugiego w Zielonej Górze. Ten w Zielonej Górze mało nie zabił człowieka, który ledwo przeżył. Bez mojej wskazówki policja nie wiedziałaby, gdzie i kim jest sprawca. Złapano go i osądzono, ale ja nie pamiętam żadnych wpisów i artykułów w prasie, gdyż jestem zwykłym, szarym człowiekiem. Usłyszałem podziękowanie i zapewnienie, że beze mnie nie ujęto by sprawcy, ale wielkiego rozgłosu nie było. Gdybym był policjantem i wykonywał, co do mnie należy, to mógłbym liczyć na takie artykuły jak ten.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here