Policjanci zatrzymali poszukiwanego listami gończymi. Schował się przed nimi w tapczanie

0
580
fot. ZielonaNews.pl

Zielonogórscy kryminalni zatrzymali w tym tygodniu kolejną osobę poszukiwaną 2 listami gończymi. Mężczyzna przez kilka lat ukrywał się za granicą, a ostatnio zamieszkał w naszym mieście. – Kiedy policjanci weszli do mieszkania, w którym przebywał okazało się, że poszukiwany schował się w tapczanie – informuje zielonogórska policja. 
Jak informuje policja każdego roku w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze wszczynanych jest ponad 1000 spraw poszukiwawczych. Do tego należy dodać także sprawy prowadzone od lat, chociażby w stosunku do osób ukrywających się np. za granicą.

Poszukiwani przez policję

– Informacje o osobach poszukiwanych przekazywane są wszystkim policjantom, którzy mają obowiązek podczas policyjnych czynności podejmowanych wobec każdej osoby sprawdzać czy nie jest to osoba poszukiwana. Często podczas legitymowania lub kontroli drogowej okazuje się, że dana osoba figuruje w policyjnych systemach informatycznych właśnie jako osoba poszukiwana. Jednak najwięcej pracy w poszukiwania wkładają policjantki i policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego zielonogórskiej komendy – wyjaśnia zielonogórska policja.
Schował się przed policją w tapczanie

W tym roku zielonogórscy policjanci zatrzymali już 102 osoby poszukiwane listami gończymi, 484 osoby poszukiwane z powodów procesowych oraz odnaleźli 53 osoby zgłoszone jako zaginione. Zatrzymany w ubiegłym tygodniu poszukiwany mężczyzna ma do odbycia karę więzienia za przestępstwa narkotykowe. – Przez kilka lat ukrywał się  za  granicą. Zielonogórscy kryminalni ustalili, że ostatnio pojawił się w Zielonej Górze i wynajął mieszkanie na jednym z osiedli. Kiedy zapukali do drzwi tego mieszkania osoba, która im otworzyła twierdziła, że nikogo takiego tam nie ma. Ale policjanci nie pierwszy raz słyszeli takie „wyjaśnienia”. Po przeszukaniu okazało się, że poszukiwany ukrył się w tapczanie. Mężczyzna został zatrzymany i odwieziony do aresztu śledczego – informuje policja.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here