Policjanci w lodówce znaleźli 116 gram amfetaminy

0
247
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową w ramach kontynuacji sprawy z października br. (czytaj więcej: Rozbity gang handlarzy narkotyków) prowadzonej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, zatrzymali kolejne dwie osoby kobietę i mężczyznę, podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Oboje usłyszeli już zarzuty. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze, mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

W trakcie prowadzonych działań operacyjnych i procesowych, policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową ustalili, że 24-letni mieszkaniec Zielonej Góry może się zajmować wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Po zebraniu materiału dowodowego w sprawie postanowili zatrzymać mężczyznę – informuje rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Do zatrzymania mężczyzny doszło na jednym z zielonogórskich osiedli mieszkaniowym wraz z nim zatrzymana została także 22-letnia kobieta. Ani mężczyzna, ani kobieta nie posiadali przy sobie żadnych środków odurzających, dlatego policjanci postanowili także przeszukać ich mieszkanie. 24-latek podał policjantom adres zameldowania, licząc na to, że policjanci nie wiedzą, gdzie faktycznie przebywa. Funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową doskonale wiedzieli, że mężczyzna mieszka w innym miejscu i to właśnie tam udali się na przeszukanie. W wynajmowanym przez 24-latka i jego konkubinę mieszkaniu, znaleźli w lodówce poporcjowany biały proszek. Po badaniu okazało się, że to amfetamina. W sumie było to ponad 116 gramów w porcjach o różnej wadze.

– Mężczyzna i kobieta zostali przesłuchani. 22-latka usłyszała zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do nawet 10 lat. 24-latek Natomiast oprócz zarzutu posiadania znacznych ilości środków odurzających, usłyszał dodatkowo zarzuty udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających – 150 gramów amfetaminy. Za te przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności – informuje policja.

Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił prokuratorowi Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 24-latka. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze uwzględnił wniosek prokuratora i aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Każdego roku zielonogórscy policjanci prowadzą dziesiątki takich spraw. Pomimo zagrożenia wysoką karą i eliminacji z rynku dilerów, cały czas pojawiają się osoby, które skuszone perspektywą łatwego i szybkiego zarobku, podejmują to ogromne ryzyko. W konsekwencji jednak trafiają przed wymiar sprawiedliwości, gdyż wykrywalność przestępstw narkotykowych na terenie powiatu zielonogórskiego od lat wynosi ponad 90%, a w ostatnim roku wyniosła prawie 95%.

Źródło: KMP Zielona Góra

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here