Policjanci uratowali młodą zielonogórzankę. Ustalenie jej miejsca pobytu było trudne

0
3390
fot. ZielonaNews.pl

Dzięki szybkiej reakcji policji i dużemu zaangażowaniu policjantów udało się w miniony weekend uratować młodą kobietę. Policjanci nie mieli żadnych danych, które pozwoliłyby odnaleźć poszukiwaną. Jednak skuteczne działanie funkcjonariuszy doprowadziło ich do miejsca, gdzie o włos a doszłoby do tragedii.

Młoda kobieta chce popełnić samobójstwo
Około godziny 1.50 w nocy z piątku na sobotę (23.10) Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze młodszy aspirant Przemysław Dudzik otrzymał z Centrum Powiadamiania Ratunkowego informację, że młoda kobieta chce popełnić samobójstwo. – Zgłaszający wskazał że rozmawiał przez komunikator internetowy ze znajomą (której danych praktycznie nie znał i nie wiedział, gdzie ona dokładnie mieszka). Rozmowa była na tyle niepokojąca, że mężczyzna postanowił zawiadomić policję, niestety nie znał nazwiska znajomej, znał tylko nazwę ulicy w Zielonej Górze przy której dziewczyna ma mieszkać – informuje zielonogórska policja.

Policja nie miała żadnych danych
Młodszy aspirant Przemysław Dudzik wspólnie z zastępcą aspirantem Pawłem Pępkowskim zaczęli ustalać kim może być młoda kobieta i gdzie może przebywać. – Sytuacja była o tyle utrudniona, że policjanci nie mieli żadnych danych, które pozwoliłyby odnaleźć kobietę. Za pośrednictwem dostępnych komunikatorów, mediów społecznościowych oraz bazy PESEL policjanci ustalili dane personalne poszukiwanej. W trybie pilnym w miejsce zameldowania został skierowany jeden z patroli by uzyskać jakiekolwiek dane na jej temat. Patrol ustalił, że pod tym adresem mieszka jej dziadek i nie wie gdzie mieszka wnuczka, a matka przebywa za granicą – wyjaśnia policja.

W jednym z mieszkań było zapalone światło
W tym czasie dyżurni wysłali już drugi patrol na ulicę wskazaną przez zgłaszającego. – W bloku w jednym z mieszkań było zapalone światło jednakże nikt nie otwierał drzwi. Policjanci ustalili, że to mieszkanie jest wynajmowane przez młodą kobietę. Dyżurni pilnie na miejsce skierowali Państwową Straż Pożarną, a strażacy pomogli otworzyć drzwi do lokalu. Policjanci po wejściu do mieszkania w łazience odnaleźli nieprzytomną młodą kobietę. Na miejsce zostało pilnie skierowane Pogotowie Ratunkowe, które zabrało kobietę do szpitala – informuje policja. I dodaje: Zielonogórscy policjanci po raz kolejny mogli poczuć ogromną satysfakcję ze swojej służby, uświadamiając sobie jak ważne jest ich działanie i jaki mogą mieć wpływ na ludzkie życie.

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc.

Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy.

Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:

116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here