Policjanci pomagali podczas ulewy osobom, które utknęły w zalanym samochodzie (WIDEO, ZDJĘCIA)

0
409
fot. KMP Zielona Góra

Do zielonogórskiej komendy wpłynęły podziękowania dla policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji za pomoc w czasie nawałnicy, która przeszła nad miastem. Dzięki zaangażowaniu mundurowych, dwie kobiety wydostały się z zalanej ulicy, a następnie jedna z nich mogła w porę zażyć niezbędne lekarstwo.
– Zielonogórscy policjanci codziennie w swej służbie mają do czynienia z różnymi, często trudnymi czy nietypowymi interwencjami. Każdego dnia wkładają wiele pracy w to, aby zadania przed nimi stawiane były realizowane w 100%. Dzięki temu starania o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom stają się realne, szczególnie wtedy, kiedy dzięki swojemu zaangażowaniu mogą komuś pomóc. Bardzo często policjantom z Zielonej Góry, w służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu, pomagają funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Podobnie było środę (30 czerwca) – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Zauważyli ludzi potrzebujących pomocy

fot. KMP Zielona Góra

 

To wtedy trzech policjantów: starszy sierżant Kamil Sałek, sierżant Marcin Wojciechowski oraz sierżant Dawid Tomczak, pełniąc służbę na terenie miasta zauważyli ludzi potrzebujących pomocy.
– Podczas nawałnicy przechodzącej nad miastem mundurowi zatrzymali się na ulicy Wojska Polskiego, aby pomóc osobom, które utknęły w zalanym samochodzie. Policjantom pomogło także dwóch mężczyzn, którzy widząc co się dzieje na drodze, także pospieszyli z pomocą. Gdy tylko zdążyli wypchnąć jeden z pojazdów w bezpieczne miejsce, w chwile po tym podjechał inny samochód, którego silnik także zgasł podczas przejazdu przez zalane ulice. Ten kierowca również mógł liczyć na pomoc zarówno policjantów, jak i dwóch mężczyzn – informuje policja.

Podziękowania dla mundurowych
fot. KMP Zielona Góra

W czwartek (1 lipca) starszy sierżant Kamil Sałek, sierżant Marcin Wojciechowski oraz sierżant Dawid Tomczak zostali docenieni za swoją pomoc przez kobietę, która była kierowcą jednego z aut. Przesłała ona podziękowania na ręce pełniącego obowiązki komendanta zielonogórskich policjantów młodszego inspektora Macieja Sipka. Tych kilka miłych słów skierowanych do policjantów sprawiło im wiele radości. Takie przejawy uznania i sympatii ze strony mieszkańców są dla policjantów bezcenne, bo świadczą o tym, że mieszkańcy powiatu zielonogórskiego dostrzegają i doceniają ich wysiłki.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here