Policjanci na motocyklach na lubuskich drogach

0
166
fot. Lubuska Policja

Wiosenna aura to również początek sezonu dla wielu motocyklistów. – Nad ich bezpieczeństwem czuwać będą również policyjni motocykliści z Wydziału Ruchu Drogowego. Dzięki nowym, oznakowanym motocyklom będą oni w stanie jeszcze skuteczniej i szybciej docierać na miejsce interwencji i do osób potrzebujących pomocy, a także czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym podczas sezonu motocyklowego – informuje Marcin Ruciński z KPP w Świebodzinie. 
Motocyklista – niechroniony uczestnik ruchu

Motocykliści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie zdarzeń drogowych nie chroni ich bowiem zabudowa pojazdu i systemy w postaci poduszek, kurtyn powietrznych oraz pasów. – Dlatego też, jak co roku, na początku sezonu przypominamy, aby przede wszystkim był on bezpieczny. Oprócz przygotowania motocykla, kontroli jego stanu technicznego, a także zaopatrzenia się w niezbędne wyposażenie, jak na przykład kask, warto pamiętać o rozwadze i podczas jazdy zachować ostrożność – tłumaczy policja.

Na motocyklu szybciej w miejscy zdarzenia
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dzięki wykorzystaniu w służbie motocykli będą mogli skuteczniej wykonywać swoje obowiązki. – W miejskich korkach lub podczas zdarzeń na trasach szybkiego ruchu, dużo szybciej będzie można dotrzeć do miejsca zdarzenia, by udzielić pomocy poszkodowanym. Policyjni motocykliści będą również w stanie dotrzeć tam, gdzie nie mogą dojechać samochody. Dzięki nowym, oznakowanym motocyklom świebodzińscy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego będą jeszcze skuteczniej wykonywali swoje obowiązki i czuwali nad bezpieczeństwem na lubuskich drogach – informuje policja.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here