Policja znalazła u niego prawie 35 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy

0
479
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mężczyznę, u którego znaleźli prawie 35 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany jest mieszkańcem Sulechowa.
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, że na terenie Sulechowa mieszka mężczyzna, który najprawdopodobniej zajmuje się sprzedażą papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wytypowali osobę i posesję, gdzie przeprowadzili przeszukanie – informuje policja.

Ponad tysiąc paczek papierosów

– Na posesji 53-letniego sulechowianina, w piwnicy jego domu policjanci znaleźli ukryte w szafie i różnych miejscach 1732 paczki po 20 papierosów każda, łącznie 34 640 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych oraz 17.70 kg krajanki tytoniowej – wylicza zielonogórska policja.  Całość znalezionych papierosów i tytoniu policjanci zabezpieczyli do prowadzonej sprawy. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami zatrzymany mężczyzna wyjaśnił, że towar kupił od nieznanego mu obywatela Ukrainy.

Straty dla Skarbu Państwa
Jak wyliczyli policjanci, straty Skarbu Państwa spowodowane działalnością mężczyzny mogły wynieść ponad 41 tysięcy złotych: 32 tysiące tytułem niezapłaconej akcyzy i ponad 8 tysięcy podatku vat. – 53-latek nie był wcześniej notowany. Za popełnione przestępstwo skarbowe uchylania się od opodatkowania, za co grozi wysoka grzywna nawet kilkaset tysięcy złotych lub też kara pozbawienia wolności. Sąd może jednak orzec obie te kary łącznie. Sprawę prowadzi Lubuski Urząd Celno- Skarbowy- informuje policja.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here