Policja zatrzymała sprawców napadu na drogerię

0
296
fot. KMP Zielona Góra

Do zdarzenia doszło w piątek (16.03), w jednym z zielonogórskich hipermarketów, gdzie mieści się sklep popularnej sieci kosmetycznej. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o dokonanej kradzieży, natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Jak się tam okazało, pracownicy ochrony zatrzymali już 26-letniego mężczyznę.

Błyskawiczna akcja policjantów

Jak udało się ustalić, jeden z pracowników sklepu dostrzegł młodą kobietę próbującą wyjść ze sklepu z zabranym z półki z flakonem perfum, za który nie zapłaciła. – Gdy pracownik chciał zatrzymać kobietę, nagle podbiegł do niego nieznany mężczyzna i popchnął go umożliwiając ucieczkę kobiecie, sam jednak został przez ochroniarzy ujęty – informuje KMP Zielona Góra.

fot. KMP Zielona Góra

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania kobiety.- Dzięki doskonałemu rozpoznaniu terenu oraz niebanalnym działaniom przez nich zainicjowanym, odnaleźli i zatrzymali kobietę po kilkudziesięciu minutach od kradzieży. Była kompletnie zaskoczona, bo ukrywała się w mało uczęszczanym miejscu. Okazało się, że jest to znana policji i wcześniej notowana za kradzieże sklepowe, 19-latka. – dodaje KMP Zielona Góra.

Zarówno kobieta, jak i 26-letni mężczyzna, który pomógł jej w ucieczce ze sklepu, zostali zatrzymani. Jak się okazało, mężczyzna był już notowany za kradzieże sklepowe.

Oboje usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi. Za to przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here