Policja zatrzymała podejrzanego o pobicie w klubie nocnym w Zielonej Górze

0
695
Designed by Freepik

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała innego mężczyzny w jednym z zielonogórskich klubów nocnych na początku lutego br. Podejrzany usłyszał już zarzuty, został objęty policyjnym dozorem.

– 4 lutego br. dyżurny zielonogórskiej Komendy Miejskiej Policji otrzymał informację o pobiciu 34-letniego mężczyzny, mieszkańca woj. lubuskiego w jednym z klubów nocnych na terenie miasta. Z relacji zgłaszającego, którym był brat pokrzywdzonego wynikało, że jego brat został pobity w sobotę /3.02/ podczas zabawy w lokalu, stracił przytomność i trafił do szpitala. Pokrzywdzony mężczyzna ocknął się w szpitalu dopiero następnego dnia. Okazało się, że oprócz ogólnych obrażeń ma połamaną szczękę i kości twarzy oraz złamaną nogę. Gdy po odzyskaniu przytomności skontaktował się z rodziną, jego brat natychmiast powiadomił policję – poinformowała Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. 

Zielonogórscy kryminalni rozpoczęli działania operacyjne, aby ustalić tożsamość sprawcy. W ich wyniku ustalili podejrzanego, którym okazał się 27-letni zielonogórzanin. Mężczyzna został zatrzymany. Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie mu zarzutu uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  Natomiast w związku z tym, że czyn miał charakter chuligański, kara może być wyższa nawet o połowę. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, musi także wpłacić 10 tys. zł w ramach poręczenia majątkowego.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here