Policja zapowiada kontrole. Na trasach będzie więcej patroli

0
183
fot. ZielonaNews.pl

Przed nami długi majowy weekend, dlatego policjanci ruchu drogowego rozpoczynają w piątek /30.04/ działania w trosce o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. – Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli, które skontrolują prędkość, stan trzeźwości kierujących oraz przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego – informuje policja.
 Wzmożony ruch na drogach, więcej kontroli

Długie weekendy to wzmożony ruch na drogach. Policja już zapowiada kontrole. Poprawa bezpieczeństwa na drogach, to jedno z głównych zadań policji w całym kraju.  – Zielonogórscy policjanci włączają się do wielu ogólnokrajowych działań, jak również sami podejmują różne inicjatywy, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. – informuje policja.  Dlatego też kierowcy zarówno na terenie powiatu zielonogórskiego mogą się spodziewać większej liczby policyjnych patroli mierzących prędkość – informuje policja.

Majowy weekend
Policjanci ruchu drogowego z zielonogórskiej komendy miejskiej w ramach działań „Majowy weekend” będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać w tym czasie. – Na trasach będzie więcej patroli ruchu drogowego, a policjanci będą mieli za zadanie eliminować z ruchu osoby zagrażające innym. Do działań zaangażowani zostaną także policjanci ze specjalnej grupy Speed, których zadaniem jest eliminowanie z dróg tak zwanych piratów drogowych, pamiętajmy więc o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i zdjęciu nogi z gazu. Jak zwykle przypominamy o tym, aby nie wsiadać za kierownicę po alkoholu – informuje zielonogórska policja.
Policja apeluje

Wyruszając w drogę pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych! Pamiętajmy o tym aby dobrze przygotować się do podróży, dostosować prędkość do warunków panujących na drogach i przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Zadbajmy także sami, o to żeby nasza podróż była przyjemna i bezpieczna. Przypominamy również o obowiązujących w naszym kraju obostrzeniach, a także obowiązku zasłaniania ust i nosa.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here