Policja wysyła komunikat i ostrzega o ataku oszustów

0
3040
fot. ZielonaNews.pl

Zielonogórska policja przestrzega przed atakiem oszustów. Wyłudzają pieniądze przez telefon.Wyłudzają pieniądze przez telefon

– W naszym powiecie po raz kolejny pojawili się oszuści, którzy wyłudzają przez telefon pieniądze. Oszuści dzwonią podając się za członka rodziny w kłopotach lub za policjanta, który prowadzi sprawę przeciwko oszustom – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

UWAGA! NIGDY NIE PRZEKAZUJEMY NASZYCH PIENIĘDZY OBCYM OSOBOM! POLICJANCI NIE DZWONIĄ DO NIKOGO I NIGDY NIE ODBIERAJĄ PIENIĘDZY OD PRYWATNYCH OSÓBJak nie paść ofiarą oszustwa telefonicznego? Pamiętaj:
·        Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.
·        Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół.
·        Zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc”, kontaktując się osobiście: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio.
·        Nie działaj w pośpiechu i ewentualnie odłóż termin udzielenia pożyczki (najlepiej o kilka dni).
·        Wszelkie telefoniczne prośby o pomoc (także z zagranicy), grożą utratą pieniędzy. Nie przekazuj pieniędzy obcym osobom, ani nie przelewaj pieniędzy na wskazane konto bankowe.
·        Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom Policję – nr tel. 112, 68 4762411.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here