Policja sprawdzała porzucony bagaż w pociągu (WIDEO)

0
397
fot. Lubuska Policja

Policyjni pirotechnicy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu sprawdzili pozostawiony w pociągu bagaż. – Działania podjęto w związku ze zgłoszeniem obsługi pociągu dotyczącym torby „podróżującej” bez właściciela. Na czas wykonywanych czynności pasażerowie zostali ewakuowani. Są to standardowe czynności podejmowane w tego typu zdarzenia, a wynikają z wypracowanych procedur bezpieczeństwa – informuje Marcin Ruciński, Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie.

 

Porzucany bagaż w pociągu i ewakuacja pasażerów

O sprawie pisaliśmy na naszych łamach wczoraj: Porzucony bagaż. Pasażerów ewakuowano.  W godzinach porannych do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie trafiło zgłoszenie o bagażu pozostawionym w przedziale międzynarodowego pociągu. – Z relacji podróżnych wynikało, że w pociągu nie ma właściciela torby. Nikt nie kojarzył by ktoś przebywał przy niej chociaż przez chwilę. Na miejsce natychmiast skierowano świebodzińskich policjantów oraz lubuskich kontrterrorystów ze specjalistycznym przeszkoleniem minersko-pirotechnicznym – informuje M. Ruciński.

 

Wykorzystano specjalistyczny sprzęt

Kierownictwo pociągu podjęło decyzję o ewakuacji pasażerów na czas trwania czynności, a Gmina Świebodzin zapewniła pasażerom przejazd w miejsce gdzie mogli bezpiecznie oczekiwać na kontynuację podróży. – Policyjni pirotechnicy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu sprawdzili bagaż. Są to standardowe czynności wynikające właśnie z przyjętych i wypracowanych procedur działania w takich przypadkach. W tym czasie obszar został wspólnie zabezpieczony przez Policję oraz Państwową Straż Pożarną ze Świebodzina. W wyniku sprawdzenia w torbie nie ujawniono żadnych niebezpiecznych lub zakazanych przedmiotów. Po zakończonych czynnościach pasażerowie mogli powrócić do pociągu. Część z nich jednak wcześniej zdecydowała się nie czekać i kontynuować podróż alternatywnymi środkami transportu – informuje M. Ruciński.

 

Źródło: Marcin Ruciński, Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here