Policja poszukuje tego mężczyzny. Odebrał pieniądze wyłudzone przez oszustów (WIDEO, ZDJĘCIA)

0
1781
Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze poszukuje mężczyzny, który 3 października 2022 roku w bloku przy ulicy Wyszyńskiego 15 w Zielonej Górze odebrał pieniądze wyłudzone przez oszusta podającego się za policjanta. – Oszust wprowadził pokrzywdzoną w błąd informując o wypadku córki. Wszystkich z Państwa, którzy rozpoznają mężczyznę na nagraniu prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z zielonogórską komendą. Zapewniamy anonimowość – informuje policja.

Oszukana zielonogórzanka. To on zgłosił się po pieniądze

Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze prowadzi postępowanie w sprawie oszustwa w dniu 3 października 2022 roku w bloku mieszkalnym przy ulicy Wyszyńskiego w Zielonej Górze.-  Pokrzywdzona przestępstwem mieszkanka odebrała telefon od oszusta podającego się za policjanta. Oszust informował pokrzywdzoną o wypadku córki i konieczności wpłacenia „kaucji” żeby córka nie miała kłopotów. Po pieniądze zgłosił się mężczyzna widoczny na zapisach monitoringu w bloku pokrzywdzonej. Oszukana zielonogórzanka oddała mężczyźnie widocznemu na nagraniu 13.000 złotych – tłumaczy policja.

Rozpoznajesz mężczyznę? Zgłoś to na policję

Nadzorujący sprawę Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze przychylił się do wniosku policjanta prowadzącego postępowanie i wydał postanowienie o upublicznieniu wizerunku podejrzewanego o oszustwo.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze przy ulicy Partyzantów 40, telefoniczny pod numerami: 47 7952139, 47 7952150 lub z dyżurnym jednostki pod numerem 47 7952411 bądź mailowy: sekretariat.doch.kmp_zgora@go.policja.gov.pl.

Policja zapewnia anonimowość.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here