Policja na Uniwersytecie Zielonogórskim (ZDJĘCIA)

0
1500
fot. KMP Zielona Góra

Wczoraj (11.04) lubuscy policjanci gościli na Uniwersytecie Zielonogórskim. Studenci oraz mieszkańcy miasta mieli okazję poznać wiele tajników policyjnej pracy i porozmawiać z policjantami z różnych służb.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze wspólnie z Biurem Karier uczelni zorganizowała wczoraj (11.04) Dzień z Lubuską Policją na Uniwersytecie Zielonogórskim. Już od rana policjanci byli obecni w Campusie B ze swoim sprzętem, pokazami i policyjnymi pojazdami.

Studenci, mieszkańcy miasta i uczniowie szkół średnich, którzy tłumnie odwiedzili wczoraj Campus B przy ul.Wojska Polskiego mieli okazję zobaczyć różne rodzaje umundurowania – także nowe mundury prezentowane przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z KWP w Gorzowie Wlkp., sprzęt wykorzystywany w różnych rodzajach działań oraz policyjne pojazdy – między innymi najnowsze BMW z videorejestratorem z KPP w Żarach.

Jak zwykle wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy tresury psów policyjnych przygotowany przez zielonogórskich przewodników oraz pokaz zatrzymania niebezpiecznego przestępcy przygotowany przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji z KWP w Gorzowie Wlkp.

Atrakcją był także wykład o sprawach z tzw. Archiwum X oraz specjalnie przygotowany warsztat techniki kryminalistycznej na zaaranżowanym w auli UZ „miejscu zabójstwa” przygotowany przez techników kryminalistyki z zielonogórskiej KMP.

Odbyły się także dwa warsztaty o autoprezentacji w procesie rekrutacji przygotowane przez policyjnego psychologa z KWP w Gorzowie Wlkp., a chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód na sali gimnastycznej uczelni.

Na holu głównym budynku chętni mogli oznakować rower, dowiedzieć się o zasadach rekrutacji do Policji oraz zadać pytania policjantom z różnych rodzajów służb.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here